...tak by to znamenalo koniec normálneho sveta :-)
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
Pan "rudo" skuste niekedy vycestovat do toho Svajciarska a objednat si v restauracii s DPH 3% tanier jedla, ci nebodaj flasku vina...usta zatvorite az doma. Alebo sa skuste svajciara spytat, kolko stoji celkovo pokuta za prekrocenie nezmyselnych rychlostnych obmedzeni. Ist tak 80 na konci obce moze znamenat rok bez papierov, hrozbu väzenia a sumicku niekde medzi 15-20.000 frankami. Taky fasizmus si neprosim.
A ked uz sme pri tych daniach: kolko (vzhladom k trzbam) plati dani taka markiza, ktora zivi vsetky progresivne trrdla od kemku az po lasicu?
Jednu vec ste nepochopili.... Matovič mal popri daniach aj nejaký zisk. ZISK. Koľko, viete? Tým sa nechváli? OK, tak si to povedzme zaňho: keby sme tu mali 10 000 Matovičov, tak by sme vraj mali 10 000x jeho dane. No a mali by sme aj 10 000x jeho zisk - vlastne my by sme ho nemali. Mali by ho tí premnožení Matovičovci. Tu sa dostávame k jadru problému - ak má niekto zisk, tak od niekoho tie ziskové peniaze musel zarobiť. 10 000x zisk na konte 10 000 Matovičov, oproti nim niekoľko miliónov ľudí, ktorí sa im naň poskladali. Predpokladám, že i vy viete, že peniaze nie sú gumové, ani si ich nemôžeme natlačiť koľko by sme chceli.
Dokážete z toho urobiť nejaký záver o prospešnosti 10 000 Matovičov?
ad1 - "... ak má niekto zisk, tak od niekoho tie ziskové peniaze musel zarobiť."
ad2 " oproti nim niekoľko miliónov ľudí, ktorí sa im naň poskladali."
ad3 "Predpokladám, že i vy viete, že peniaze nie sú gumové, ani si ich nemôžeme natlačiť koľko by sme chceli."
.
Čo takto hry s nenulovým súčtom ? Win -win situacie, kedy zarobia viacerí a nedelí sa rovnaký koláč ?
Čo pokladáte za win-win? Na jednej strane 10 000 Matovičov a proti nim cca 2 milióny ekonomicky aktívnych obyvateľov Slovenska? To by znamenalo, že na 500 miliónov Matovičových daní musí pre jedného z 10 000 Matovičov pracovať 200 ľudí, zisk ani nerátam.
???
"V hrách s nulovým súčtom je celkový úžitok pre všetkých zúčastnených hráčov a pre každú kombináciu stratégií rovný nule. Inak povedané, víťazný hráč získava na úkor ostatných. Príkladom pre hru s nulovým súčtom je napríklad go, šach alebo poker. V týchto hrách víťaz získa práve toľko, koľko jeho protihráči prehrajú. V realite sa väčšinou stretávame s hrami s nenulovým súčtom (v podnikaní alebo v politike, ale príkladom je aj známa väzňova dilema), pretože niektoré výsledky prinášajú celkový čistý úžitok väčší alebo menší než nula. Inak povedané, zisk jedného hráča nemusí pre iného hráča nutne znamenať stratu. Napríklad obchodný kontrakt za bežných okolností predpokladá kladný celkový výsledok, lebo každá zo zúčastnených strán je na tom v konečnom dôsledku lepšie, než v situácii, keď by sa kontraktu nezúčastnila. "
Ďakujem za (zbytočnú) informáciu. Nemohli by ste rovnako fundovane vysvetliť ako dokáže 200 ľudí zabezpečiť pre jedného Matoviča obrat, z ktorého zaplatí 500 miliónov? Samozrejme, v korunách. Okrem toho: prečo sa bavíme o úbohých 10 000 Matovičoch? Prečo nemôže byť celé Slovensko plné Matovičov? Taký miliónik Matovičov - fúha, kam by sme tie prachy z ich daní dávali?
Rozbabrali ste diskusiu a teraz utekáte? Máte tam pár otázok, nože sa predveďte!
++++ Spolu s kolegami vás pozývame na pivo, s vami musí byť ukrutná sranda :-))))
No, keby ste za mňa mali platiť účet, tak by vám do smiechu nebolo :))
Odporúčame