Čína má ale najväčšiu vodnú elektráreň na svete z inštal.výkonom 22,5GW na rieke Jang-c´-ťiang-Tri rokliny.
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
Ešte viac týchto turbín a zastavíme vietor. A tým aj dážď. Pršať bude iba nad morom. Pomaly v Európe sa nám to podarilo. Všetky zrážky z Atlantiku končia v Nemecku, alebo na severe.
ale ved dovtedy vietor tlmili lesy, - tie vyrubali - takze energia sa nestratila... pozri si france minifilmik "Muž, který sadil stromy."
Z toho vidieť, že výroba el. energie s týchto zdrojov i keď sa zdá ako nevyčerpatelná je len okrajová záležitosť. Nehovoriac o potrebe regulácie dodávky el. energie vzhľadom na zmeny veternosti, čo v nijakom prípade nemožno spojiť s narazovými spotrebami obyvateľstva. Nehovoriac o tom, že každé mesto má nejaké služby, priemysel - takže žiadne mesto takýto zdroj neobhospodári.- možno len nejakú obec ak to s problémami.
Porovnajte to napr. s Atómovou elektrárňou v Bohuniciach, kde len jeden blok dodáva stály výkon nad 400 MW.
Ale však ja to viem, stan01 to tiež vie, no ale konfirmačný bias nepustí , musí "ohuriť" i keď samozrejme, že v Číne sú všetky čísla veľké , len v kontexte naopak neohurujú.....)
Čína má totižto len cca 10 % vyroby energií z alternatív a to má najväčšiu hydroelektrareň na svete, ktorá vyrobí sama ako cca 12 000 MW zdroj, má množstvo veterných elektrarní z ktorých získava cca tak ako zo 17 000 MW zdroja, a bude mať najväčšiu slnečnú elekrareň na svete s inš vykonom 2 000 MW. Všetko málo pre 1,4 mld ľudí a aj tak získava a bude získavať najviac energie z uhlia a iných fosílnych zdrojov, čo znamená, že už teraz Čína vypúšťa najviac CO2 na svete a ešte to porastie...
Odporúčame