Nebojte sa tých, čo vám ohlupujú mozog vierou, lebo potom už nič viac vám nemôžu urobiť!
Nebojte sa tých, čo vám ohlupujú mozog vierou, lebo potom už nič viac vám nemôžu urobiť!
Niektorí veriaci neveria vakcínam proti vírovým chorobám i z iných dôvodov, i keď ich účinnosť sa blíži k 100 % a modlitby k Bohu k 0%. To čo nie je vyprosené od Boh je podľa nich otrava, ktorá nás oslabuje. Pápež ju musel vymodliť a tak sa potom mohol vysloviť o tejto vakcíne ako „svetle nádeji“ čo stačilo, napriek tomu, čo sa i tom
napríklad tu píše. - aby Vatikán dostal od spoločností Pfizer a BioNTech – 10.000 dávok tejto vakcíny i keď počet obyvateľov Vatikánu nepresahuje 1.000 ľudí. Slovensko tiež dostalo 10.000 dávok, čo bude musieť EU uhradiť.
Tieto "historické" sviatosti, či relikvie svätých sú na ohlupovanie ľudí (v kolínskej katedrále mali lebku 12-ročného Jána Krstite-ľa), alebo úlomkami z kríža, na ktorom bol akože ukrižovaní Ježiš (ak by sa všetky tieto úlomky zhromaždili, kríž by bol vážil tri tony a bol by vysoký 15 metrov a široký 9 metrov) , ale rôzne iné relikvie, ktoré ponúkajú ďalšie chrámy v Európe prechovávajú 32 klincov, ktorými bol údajne Ježiš pribitý na kríž, pätnásť posvätných kopiji, ktorými mu údajne bol prepichnutý bok, šesť posvätných húb, z ktorých sa na kríži napil a pod.
Ak ide o rozprávky - Biblia by mala začínať vetou: Kde bolo, tam bolo.
Kto je tu smiešny so svojimi predstavami. Keď človek ešte neexistoval, tak koho slobodná vôľa vtedy spôsobila prírodne katastrofy..
Kto je tu úbožiak? Asi ten, čo verí v takéto hlúposti, že za vojnou je nerešpektovanie Vôle Boha, práve opačne - ak ľudia pochopili, že žiaden Boh neexistuje, našli by rýchlo vinníka, ktorý sa skrýva za ním. Prečo podľa náboženstiev nemôžeš nič robiť pre svoje zlepšenie života? Pretože tým ohrozuješ vymyslenú božiu moc. Prírodu ani človeka neochranní žiaden neexistujúci Boh, len on sám, ale nie tak, že bude kľačať a modliť sa.
Spojenie ľudí dvoch odlišných kultúr môže byť prínosom, pokiaľ títo ľudia chápu, že zmysel života nie je v naplňovaní povier, ale v aktivite za lepší život využitím múdrosti oboch kultúr.. Teda to sa netýka len zväzku kresťana a ateistu, ale i zväzku ľudí rôznych náboženstiev.
V skutočnosti len činorodý človek môže byť šťastný, ktorý nie je závislí na prianí svojho pánov ale na ich spoločnom presvedčení, a ani nemusia mať osobitné vlohy, stačí ak sú tvoriví v nejakej oblasti::radi majú nové recepty jedál, nanovo si zariadia svoje bývanie, vysadia sad, opravia v domácnosti to čo treba, doprajú si rozširovať svoje vedomosti, starajú sa o nejaké zvieratá, sú aktívnym otcom, či matkou..
Človek musí byť optimista a brať životné zmeny ako výzvu, a nie ako nemeniteľnú konzervu danú nejakou nezmeniteľnou ideológiou. kde sa každá zmena pokladá za úpadok. .
Taký je život, treba sa v ňom vyznať, nie sa ľutovať. Nikdy tak nebolo a ani nebude aby ti bez práce padali pečené holuby do huby.
Čo ste zvolili, taký život máte! Treba ho zmeniť ak vám nevyhovuje, ale treba začať od seba.
Keď má byť v nebi tak ako bolo na Zemi v dobách, keď všetci chápali čo Boh chce, keď všetci smerovali plniť jeho vôľu, tak po takej dobe temna netúžim.
Aktivita pre zlepšenie života je Boh, ktorý nás posunie k lepšej budúcnosti, nie táranie o minulosti. Náboženstvo nie je cesta l blahobytu, ale k nedôvere a vojne. Náboženstvo pokúšajúce sa ostať stabilným, nemenným zákonite skĺzava do minulosti; keď sa podriadenosť Bohu riešila násilím; odhaľovanie reality pomocou vedy rieši problémy, čo otvára budúcnosť.
Autor by si mal skôr prečítať nasledujúci článok od Dirilamichal, ako víriť tu z hlúposťami.
Máš pravdu!
Zmeny pohľadu na dejiny majú sledovať spolupatričnosť ľudí a preto by sa nemali týkať len národa ako záväznej normy podľa hraníc štátu, ktoré boli vytvorené len nedávno, ale by hľadať spoločné záujmy. Spoločná Európa nemusí rušiť hranice štátov, ale vytvárať možnosti úzkej cezhraničnej spolupráce. Dnes pozorujeme, že si ľudia budú skôr spontánne rozumieť ako fanúšikovia nejakého klubu, hoci aj anglického, alebo ako zaprisahali vegetariáni, ale čo sa týka snahy uzatvoriť svoje hranice na základe nacionalizmu je výsledkom demagogickej manipulácie, ktorou sa nevytvára väčšie bezpečie, ale národná nadutosť. Nie je želateľná jednota názorov, ani vyvreskovanie voči nebu nejakých zaklínadiel, pretože príroda i človek sa vždy vyvíjali na základe výberu z rozmanitosti, ale treba sa naučiť spolupracovať, lebo nás to potom nutne naučí nejaká ďalšia svetová katastrofa, čo bude už možno neskoro.
Možno, ale že by príroda bola múdrejšia? Pandémie boli i v minulosti, ale ľudia to chápali inak ako trest boží za slabú vieru podriadiť sa Bohu. I keď akože Boh stvoril prírodu, nás nijako nenabádal aby sme ju chránili.
V súčasnosti ľudia začali chápať, čo pre človeka znamená príroda. Nedbanie o prírodu, zničí i človeka. Jediná cesta je ako hovoríš, snaha o vzájomné spolužitie národov, čo ale náboženská láska chápe inak a vyvoláva neustále potýčky, len aby zachovali vládu vyvolených. To nie je apelovanie na lásku, to je roznášanie zla.
Jeden fanatik v týchto novinách tu dal pred časom infantilný dôkaz o dôležitosti tejto láske k Bohu, ktorý sa prieči prírodu nijako nerieši .„Svet by mohol existovať bez Slnka, ale nemohol by existovať bez svätej omše“ povedal páter Pio. Myslím si, že kto toto prehlásenie pátera Pia nepokladá za vyslovenú hlúposť, či prihlúply fanatizmus tak tomu nie je už pomoci zo zajatia náboženských povier, ktoré nám význam toho čo hovoríš neustále narúšajú..
Čo tu meliete o dobrej kresťanskej politike! Kresťanská politika nikdy nebola v prospech ľudí. I keď v počiatkoch kresťanstva filozofovala o rovnosti každého človeka, teda dobra pre každého, kde by sám človek dobral pravdy sa nakoniec pretvorila na zásadu zabezpečovať dobro len pre Boha, teda pre vyvolených Bohom. Síce pekné reči o pomoci potrebným zostali, ale v skutočnosti neinvestovali nič do pomoci človeku, len reči. Za výstavbu len svätostánkov a drania ľudí z kože, či upaľovanie za živa ak neplnili ich príkazy by si zaslúžili aby ich symbol kríža bol zamietnutý tak ako boli zamietnuté nacistické, či komunistické symboly.
Pretože diktátom stanovili, že zlo je len to čo ohrozuje právo kresťanského Boha vlastniť dušu veriaceho ako otroka. Čo znamenalo, že život tu na Zemi nemôže byť pre človeka rajom, ale musí byť utrpením, ktoré treba prekonať v službe k pánovi ako skúšku pokory. Už pochybnosti voči týmto dogmám, ktoré nemožno zmeniť je rúhanie, ako najväčšie zlo.
Avšak i keď to bol nesporne múdry muž neuviedol tiež, že len prostredníctvom demokracie, ktorá umožní i slobodné poučenie z minulosti môžeme zabezpečiť zmeny, ktoré zločincov, či neopodstatnené požiadavky ich posluhovačov odhalia.
V diktatúre sa ťažko dozvieš niečo o poklese morálky medzi vyvolenými a už vôbec o ich korupcie, pretože to sa nechápe ako korupcia, ale ako zásluhovosť, či dobročinnosť od podnikateľov za protislužby. V podmienkach diktatúry korupcia funguje opačne. Vládnuca strana si „udeľovaním lén“ v podobe trafík, teplých miest, kasín a verejných objednávok účinne buduje sebe podriadenú oligarchiu. A pracovné zákony sa potom budú podobať ére zemepánov či raného kapitalizmu, keď nebol ustanovený osemhodinový pracovný čas. Korupcia existuje len v demokratickej spoločnosti, kde tí čo nepochodili ukazujú na tých, čo uspeli, že používajú nekalé prostriedky, ktoré oni tiež veľmi dobre poznajú.
Škoda z tebou diskutovať, čo je fatamorgána a čo pravda. I keď nemáš žiadne dôkazy, ale ti tak cítiš a neexistuje žiaden dôkaz, ktorý by tieto tvoje pocity vylučoval.
I keď z histórie je známe, že čím bola väčšia viera v Boha, tým bolo horšie, až na niektoré výnimky - medzi, ktoré patríš i ty ako potomok šľachticov..
Tvoja filozofia mi pripadá ako, že najlepšia spôsob života je v koncentráku, kde nie je pornografia, kde nikto sa neopíja, neprežiera sa, kde napodiv ani žiadne samovraždy neexistujú. Kto vydrží tam, potom bude spasený. Kto o to stojí? Len obmedzenec na rozume.
Prestaňte s tými táraninami o národnom území. Po milióny rokov sme sa vyvíjali tak, že sme mysleli a žili ako členovia malej komunity, nie národa. Štáty na národnom princípe sa vytvárali násilne, hranice boli vytvorené na základe politických dohôd po vojenských konfliktoch.
V dnešných časoch v spoločnej Európe stavať štát na národnom princípe ako ochranu proti devalvácie významu rodiny, proti vytrácaniu ľudskej súdržnosti, je nanajvýš sporné, pretože vyvoláva pravý opak.
Nikto z nás nie je pravý Slovák, či Maďar - spája nás len spoločná reč, ba i naše špeciálne tradície sa vytvárali pod vplyvom iných národov.
Teda bombastické reči o večnom národe nemajú žiadny základ. Jedine v tom, že vracaním sa do minulosti chceme sa vrátiť do doby, keď sme videli v iných národoch len svojich sluhov, či nepriateľov. Pretože k minulosti patria i neustále vojny, nízka životná úroveň, náboženská netolerancia a pod. Prečo sme zmenili minulosť, pretože nebola dobrá!
Dokiaľ budú existovať náboženstva, ktoré presadzujú vymyslených bohov - pokoj nebude.
Máš to úplne pomýlené. Ak pozrieš do histórie, tak v dobe keď neexistovali obchodne vzťahy medzi národmi, tak vojny za čistotu viery boli na dennom poriadku. Dnes v Európe už prakticky vojna nebola 75 rokov.
Jedlo a dobré pitie rôznych národov, či záujem o lepší život ľudí spája, avšak duchovno ich rozdeľuje z čoho vznikajú spory, hádky, nedorozumenia, sváry, napätie, násilie a vojny. Nikto kto vyrába a obchoduje, uzatvára dohody nemá záujem niekomu dokazovať svoju pravú vieru a teda aj viac chápe potreby druhých, čo sa prejaví, tým, že sa skôr dohodnú na spolupráce. Obchod nemôže fungovať bez dôvery. Obchod nie je len o peniazoch, ale je treba uzatvárať zmluvy, reagovať na potreby zákazníkov, budovať si dôveru, plánovať, štandardizáciu tovaru, čím sa podstatne zlepší efektívnosť výroby, spolupráca, mier a obeh tovaru, čo je hnacou silou civilizácie...
Náboženstvo, či duchovné vidiny dovedú človeka len k omylu, ktorý nevie inak riešiť ako násilným presadzovaním..
Akú istotu ti viera v Boha môže dať Len takú, že budeš do smrti veriť v nebeské nezmysly, ktoré existovať ani nemôžu.. A človeka, ktorý existuje a ktorý ti jedine môže pomôcť - odmietaš. Kto sa tu potom rúha životu, ten čo verí v človeka a jeho rozum, že život zachová, alebo ten čo prežíva na základe viery vo vidiny štve proti realite života? Kto tu pracuje na tom, že pravý život existuje jedine v hrobe?
Odporúčame