Pred rokom-dvoma bolo v Katalansku nezavazne referendum a vysledok bol na chlp rovnaky. Katalanske strany co su v parlamente vobec niesu vacsinovo za samostatnost. Pokial by katalan premier chcel byt dosledny demokrat, prve co by urobil by najskor zistil ake su nalady v katalan parlamente, potom sa spytal ludi a potom zacal jednat s Madridom. Realita je, ze katalanci sa nechcu osamostatnit. a z premiera je blaznivy dobrodruh.

