To by Štefánik vo svojej osvietenosti a mudrosti radšej to námestie prenechal Rusom, akoby sa mal spolu s červenými, proti ktorým bojoval a zo srdca ich nenavidel, deliť o jeden priestor...
To mu neurobme prosím, nezasluzi si to...
To by Štefánik vo svojej osvietenosti a mudrosti radšej to námestie prenechal Rusom, akoby sa mal spolu s červenými, proti ktorým bojoval a zo srdca ich nenavidel, deliť o jeden priestor...
To mu neurobme prosím, nezasluzi si to...
Je až zarazajuce, ako niekedy viete vy putinistické palice od Uralu nahrať na smeč...
1939... rok kedy sa SK armáda spolu s obcanmi novovzniknutej SR úspešne postavili na odpor zrovna tomu Horthymu a zahnali ho spat za vytycenu hranicu.
Máš pravdu, múdre hlavy biologov niekde v labákoch nazvali tuto háveď Blatela Germanica, avšak milióny ľudí a to hlavne v našom stredoeurópskom priestore ich nazvali tak, ako to cítili :-))))
laskar... a na to ze ty sa asi radíš do "generácie informačného veku" tebe zase robí problem analýza textu. Ja som netvrdil ze nacisti/bolsevici vymysleli lagre, ja tvrdím ze jedným zo spoločných znakov oboch totalít sú aj lágre. To je trochu rozdiel, či? ;-)
Bolsevici oblubovali lágre zrovna tak ako nacisti, nečudo ved na začiatku ww2 boli spojenci.
Nacizmus a bolsevizmus je ľavá a pravá ruka toho istého diabla. A ked uz ideme do podrobnosti pamätník osloboditelom sa väčšinou stavia osloboditelom. Ale pýtam sa, od koho nas bolsevici oslobodili, ked v dobe vypuknutia SNP (NKVD akcia), tu žiadny Nemci neboli...?
Spojenci prvú SK neuznavali. Uznali CSR exilovu vládu aj s jej povodnymi hranicami. Takze okliestovanie územia SK, ani platenie vojnových reparacii v rámci platného medzinárodného práva by nebolo ani možné..
Kľudne by som bol za, aby nás Rus domáci obisiel v tej dobe veeeeelikanskym oblúkom. Bohužiaľ nastahoval sa na dlho.
Tak v 20tych rokoch tam stala socha M.R.Stefanika a ked to mesto chce pravom vrátiť do pôvodného stavu, tak piata kolona tu začne stekat. A navyše bolsevici ešte aj nekvalitne osadili tých dvoch armejcov a začali sa druliť k zemi. Však vytvorte nové Červené námestie niekde v okolí TT, polí je tam dost ;-P
K čertu aj s komunistami...
Venezuela vpred ...!!!
Vzťahy v ktorých si partneri prestali rozumieť, je v určitom momente lepšie rozviesť, ako sa trápiť a navzájom si ničít život sebe a svojim blízkym, len aby navonok bolo všetko ok. Taka frustracia potom plodí len nenávisť a násilie v rodine.
Taký rozvedeny človek sa znovu zamiluje do niekoho a chcú sa znovu zosobasit, úprimne túži po pozehnaní, ale militantnymi katolíci mu to odoprú. Skutočne konajú v zmysle bozej milosti??!! Pochybujem!!!
Protestanti ťa v kostole zosobášia aj dvakrát..
Na prelome 5 a 6 str prišli Avari a podmanili si miestnych Slovanov. Uz na začiatku 5str sa na našom území začali usadzovat Slovania. Dokonca v prvej polke 4 str uz našim územím prechadzali, ked migrovali na juh na Balkán. V tej dobe tvoji Maďari ešte ani neexistovali a ich prapredkovia sa pozerali na oblohu niekde v stepi z pod jurty :-))))
Ale to vieš ze UA vždy patrila do Východnej Európy, zrovna tak aj Slovensko., neboj na tom sa nic nemení ;-))
Pani novinárka skôr mala pravdepodobne na mysli, ze cela Halič, Zakarpatie, Zaporožie, vlastne cela západná UA bola vždy súčasťou bud R-U, Poľska, alebo Polskolitovskej únie, co boli štáty, ktore su tiez síce vo Východnej Európe, ale kultúrne patrili vždy k Západu. Kultúrne znamena(latinka písmo, katolicizmus/protestantizmus, zákonodarny zbor snem/sejm, západný právny systém, atd...)
Sklamem ťa, ale žiadnu takúto skúsenosť nemám. Ale počul som ze je to pekne nepríjemné, ked sa niekomu pošťastí zadovazit si tuto háveď. Zrovna tak aj Rus domový je pekná pakáž. Žije v špine, nepýta sa nikoho a jednoducho sa ti nastahuje do obydlia. Vychádza a terorizuje po nociach a nie a nie sa ho zbaviť. Tu potom pomôže len chémia...
HORYMIR..., to si myslel vážne, ze ruski turisti su slušní???!! :-DD
Uffff, tak to máš hodne nízko položený štandard slušného správania. Mám strašne vela zážitkov s ruskými turistami a moji známi tiez. Je to celkom dobrá debata k pivu :-)))
Ako som si to co i len trochu mohol dovoliť, dovolenky som si začal vyberať podľa kvality hotela, služieb....a podľa toho či to miesto nemajú v hľadáčiku Ruski turisti...
Kľudne prskajte rusofilcky, aj tak smerovanie Ukrajiny nezmenite. Chvalabohu je vás minimum. Zopár nikov sa tu strieda..., otázka je kolko je vás zdvojenych a ztrojených??? :-)))
Slováci a Maďari, ked sa otvorili hranice tiez boli najchudobnejsi v regióne a dnes vdaka nám Dolne Rakúsko a Burgenland prosperuje (agroturistika, nehnuteľnosti, obchody...). Východ Rakúska uz nepotrebuje take veľké dotácie z Viedne ako v minulosti. Tak isto to bude aj s Vychodom SK.
Prajem Ukrajincom všetko dobré. Pre Ukrajincov je to další dôležitý krok k odputaniu sa od Uralskej mentality a pre Východ Slovenska su to vyhliadky na ekonomickú prosperitu.
Je to uplne logické ze každá zmena okrem výhod prináša aj negatíva. Rakúšania v '90' by ti vedeli rozprávať co si zažili s Maďarmi a so Slovákmi po otvorení hraníc. A teraz by Dolne Rakúsko a Burgenland nemenili. Obchody, agroturistika, trh s nehnuteľnosťami žije z väčšej časti vdaka Slovákom a Maďarom. To isté bude s Ukrajincami. Dokonca ten nábeh bude menej bolestivý, lebo Ukrajinci su nam kultúrne bližšie ako my s Rakusanmi.
Dobrá sprava pre Ukrajincov, zrovna tak aj pre Východné Slovensko. Z dlhodobého hľadiska to bude obojstranne prospešné.
...s tým rozdielom, ze Slováci nejdu do VB meniť ich kultúru a zvyky a hlavne pristahovali sa tam v rámci Shengenu, ktorý je zase dôsledkom dohody členov EU. To ze VB to zmenila, je jej vysostne právo a treba rešpektovať. Slováci sa budú musieť pravdepodobne podľa toho zariadiť.
Odporúčame