Vidím ze na sviatku Sv. Vakentina si fičí aj RKC :o)))
RKC by sa konečne mala vrátiť k svojim pôvodným korenom, ked knazi mohli mat ženy. Ved aj Jezis miloval ženu, len sa to akosi nezmestilo medzi ostatné evanielijá.
Ked vychadzame zo starozákonného predpokladu, ze človek bol stvorený na obraz boží (so všetkým co k tomu patrí), no tak RKC , nadnesene povedané, ide proti boziemu dielu.
To bol jeden z dôvodov, prečo vzniklo protestantské, Lutherove hnutie - aj ked samozrejme to nebol ten najdôležitejší dôvod...

