Aktivisti varujú pred budúcou podobou bratislavského nábrežia
Trochu som si studoval chystane projekty v danej lokalite a musim povedat, ze aktivisti minimalne zavadzaju. Spracovana dopravna studia pocita s rozsirenim a spriechodnenim tych usekov komunikacie, kde by hrozil "lievikovy efekt". Toto rozsirenie ide na naklady investorov. Zelen pri tom nebude ohrozena a kde ano, dojde k nahradnej vysadbe v lokalite Stareho mesta v dvojnasobnom pomere.
Ani vyhlady na hrad a hradby nubudu ohrozene. Chodca po dunajskom nabrezi bude vidiet hrad od mosta SNP az po Zuckermandel. Tie krizovatky a priechody pre chodcov nebudu az takym limitom v doprave, lebo investori musia postavit lavky pre prechodcov ponad nabreznu cestu, cim sa konecne bezpecne spoji podhradie, KDE DO TERAZ NEBOLO NIC, len (burina, nezahrabane kanale, potkany a fetosi) s dunajskou promenadou.
Pokial by bolsevici nezburali podhradie, no tak som spolu s aktivistami za rekonstrukciu. Ale bohuzial stalo sa...