Hm, potom asi fakt neboli dohodnutí...
Hm, potom asi fakt neboli dohodnutí...
Ústava nie je nejaká vykonávacia vyhláška.
Ak rodič bude rozhodovať podľa svojho vlastného uváženia, môže prípadný postih napadnúť na súde a po desaťrošiach ťahaníc po kadejakých súdoch ho možno nakoniec napadne na ústavnom súde bez akejkoľvek záruky na úspech. Z tohto fakt netreba mať obavu.
Volal arcibiskupovi. Ale ja to vidím na obyčajnú matovičovu pomstychtivosť. Celkom mi do toho zapadá Krajči: "Hoci s nami nechcú spolupracovať, nepozývajú nás na svoje mítingy, spoliehali sa, že im pomôžeme zarezať novelu ústavy. Ale to im nikto nesľúbil."
Novinári by sa mali opýtať Ferenčáka, čo bola dohoda medzi Hlasom a PS, že ak sa nájdu dva hlasy, niekomu v Hlase sa "pokazí" hlasovacie zariadenie, aby to neprešlo. Ak je to pravda, potom dáva logiku, že matovič požiadal svojho najbližšieho spolupracovníka, aby na seba túto úlohu zobral so všetkým, čo k tomu patrí...
Holečková s Kolíkovou sa menia na kompu.
Vietnam má dnes výhody, aké mala Čína v 90. a nultých rokoch - nízke mzdy, zlepšujúcu sa infraštruktúru, otvorenosť zahraničným investíciám.. Postupne v rámci diverzifikácie preberá podiely Číne, väčšina nadnárodných spoločnosti je tam už nalezená, takže je úplne v pohode s nimi nadväzovať vzťahy, hlavne ak sa chceme zbaviť závislosti na Číne.
matovič pochopil, že Hegera nevykostí na kresťanstve, takže týchto dvoch sa môže v pohode zbaviť, a postaví to na tom, čo mu je najbližšie - byť proti všetkým, čistá deštrukcia... 😜😜😜
V prístupovej dohode sú predsa vymedzené práva, ktoré postupuje členská krajina na EÚ. Keď sme vstupovali, boli ešte len ženy a muži, matky a otcovia a ženísi a nevesty. Nemali by sme byť trestaní za to, že nesúhlasíme so zavádzaním stále nových práv stále nových menšín.
S týmto súhlasím.
Netuším, ktorá sa neuskutočnila. Ale keď bola Kolíková vo vláde, mali ústavnú väčšinu.
A to ešte ide druhé kolo, keď poslanci vypočujú volanie odborníkov a budú chcieť presadiť, aby na zmeny ústavy bolo treba 100 hlasov. Predpokladám, že to predloží Karas. Občiansky sektor zrazu vyskočí z kože...
"bude bezprecedentným spôsobom škodiť všetkým ľuďom, spoliehajúcim sa na spravodlivé a predvídateľné demokratické prostredie"
Hm, a nie je náhodou znakom demokracie aj to, že niekto má iný ako predpísaný názor a slobodne ho hlasovaním vyjadrí?
Nehovoriac o tom, že keby totožný nvrh predložilo KDH, hlasovalo by zaň aj celé exOĽaNO?
Do života absolútnej väčšiny ľudí táto novela nezasiahne bôbec nijako, už tobôž nie negatívne. Sorry, ale aj toto je demokracia.
Tá debata je úpne namieste. Chceme ísť cestou všeobecných súdov, alebo cestou špecializovaných súdov? Lebo ak je s odvolaním sa na odbornosť špecializovaný trestný, mali by byť špecializované aj obchodné, konkurzné, či rodinné, ktoré tiež majú svoje špecifiká.
No a druhá vec je to, že ak niekto vedie na sociálnych sieťach blbé reči, prečo naňho míňať kapacity špecialistov, ktorí nestíhajú?
A ak o prepustení na doživotie odsúdeného sériového vraha rozhoduje obyčajný okresný súd, prečo nemôže aj o človeku obvineného z extrémizmu cez sociálne siete? Nepokrivkáva nejak tá slávna Kolíkovej reforma?
Dnes si nedala Shootyho? Celkom sa vydaril...
Je úplne jedno, čo kto vylúči pred voľbami, vlády sa zostavujú po voľbách.
Súťažne to už nikdy nebude ale ono, pri lyžovaní sa dá zostať po zvyšok života - môže komentovať, trénovať, hoici byť ambasárorkou lyžovania medzinárodnou funkcionárkou, atď a popri tom dohnať zameškané v osobnom živote a na nejaké slušnejšie vzdelanie v tridsiatke eštte tiež nie je úplne neskoro. Len smola, že na SLovensku to asi nepôjde...
"polícia upozorňuje, že hliadky nemajú právny rámec a môžu byť rizikom"
No tak to treba zoficiálniť, hlavne ak štát prznáva nedostaok policajtov a o tých mestských škoda hovoriť...
Hm, ak sa predseda klubu o niekom vyjadrí, že stratil dôveru klubu, potom to skôr je ako nie je rozpad klubu.
Ešte má poradcu najnedôveryhodnejšieho slovenského politika?
Česi postavili volebnú kampaň na Slovensku, ešte takýchto sprostých rečí zo strany prehrávajúcich bude....
Odporúčame