"Zelenskyj sa pripomína: Nezabúdajte na Putina"
Iste, Trump ho teraz dosť potrebuje a za upokojenie Iránu nebude mať problém platiť Ukrajinou.
"Zelenskyj sa pripomína: Nezabúdajte na Putina"
Iste, Trump ho teraz dosť potrebuje a za upokojenie Iránu nebude mať problém platiť Ukrajinou.
Prečo? Taká je pravda, Nemci, USA, Švajčiari a Holanďania na ne dodávali chemikálie, US dokonca vyškrtli Irak zo zoznamu teroritsitckých štátov, skrátka potrebovali sa pomstiť sa islamskú revolúciu.
Načo robiť mučeníka z niekoho, kto to už má tak či tak iba za pár?
Ani ja sú ďaleko, ale podporujú terorizmus.
Ako Ukrajina môže odstrániť regionálne rozdiely v rámci Slovenska? Po vojne budú prúdiť investície tam, pretože je tam zatiaľ dostatok pracovnej sily ochotnej pracovať za na naše pomery smiešne mzdy. Ukrajina bez ekoterorizmu bude mať aj naďalej podstatne lacnejšie energie, má kopec vlastných surovín, má more a cez Poľsko kúsok aj ďalšie, nemá dopravdu komplikovanú horskými prechodmi. SKôr to vidím tak, že keď skončí pašovanie cigariet, náš východ začne chodiť za robotou na Ukrajinu.
Potom by mal byť pre ochranu celého sveta aj Pakistan, či?
Keď prída na drony, Izrael, teda jeho civilné obyvateľstvo, bude ťahať za kratší koniec. A v širšom ponímaní v podstate každá vyspelá krajina v prípade asymetrického konfliktu.
Keď Hitler napadol Poľsko, mal doma extrémne vysokú podporu 85-90%.
Speje to k tomu, že k tomu, že účinné bude iba elektromagnetické ničenie - buď sa vývojovo pohnú niekde systémy ako americký THOR, prípadne ruská ALabuga, ktorá bola skôr na papieri, alebo bude potrebný jadrový výbuch vo vysokej výške so všetkými ďalšími dôsledkami na satelity, mobily, GPS...
Prečo Putinova a nie nemeckého priemyslu?
A ktorá je správna strana dejín? Nálety proti Iránu sú predsa v prospech Ruska, keďže zvyšujú ceny ropy a Rusi majú s Izraelom, v ktorom tvoria šestinu obyvateľstva, tiež dobré vzťahy. Izrael ich nejak extra za Ukrajinu neodsúdil a zbrane dodáva tiež poslabšie, možno až na ten starý Patriot...
Píšem o regióne a tvrdím, že Izrael je mimo regiónu, v ktorom sú atómové zbrane.
Keď chceš k existencii - snáď neexistuje moslimský štát, v ktorom by konzervatívci neboli proti existencii Izraela - v pohode môžme začať jadrovým Pakistanom, ktorý Izrael neuznáva a konzervatívci ho považujú za nepriateľa Islamu. Pokračujme Katarom, ktorý financuje Hamas, Egypt, Sýria a Libanon, ktorým Izrael v rozpore s medzinárodným právom okupuje územia. S Egyptom majú vzťahy len preto, že je potláčané moslimské bratsvo a vzťahy s Tureckom má tiež dosť komplikované.
Paralelu s rusko-ukrajinskou vojnou nevidím. Izrael sa príliš spolieha na to, že ak bude treba, prídu mu zahraniční spojenci na pomoc. Z ich pohľadu je logické, že sa pokúšajú zlomiť režim v Iráne, ktorý prišiel k moci po prevrate v 1979, a ktorý financuje nepriateľov v Libanone, Palestíne, Sýrii aj Iraku. Len je to dosť riskantná hra, ktorá minimálne ekonomicky ohrozuje zvyšok sveta.
Keby Irán získal atómovku, s veľkou pravdepodobnosťou by si ju s pomocou Pakistanu obstarali aj Saudi, ďalší Izraelu nie príliš naklonený sused...
No ak nechceme globálny konflikt, potom by sme lokálne konflikty mali izolovať tam, kde sa odohrávajú a nepliesť sa do nich.
"Môže ovplyvniť vojnu v Európe ozbrojený konflikt na inom kontinente vzdialenom viac ako dvetisíc kilometrov?"
Kontinent Eurázia sa skladá zo svetadielov Európa a Ázia. Keď už idem mudrovať, nezačnem sprostosťou...
"„Želanie štátov v regióne je jasné: vyhnúť sa jadrovému vyzbrojovaniu."
Zaujímavé. Izrael je v rovnakom regióne ako Irán, ktorého sused Pakistan má jadrové zbrane a sú v spore o Balučistán? Nie je k Iránu bližšie aj jadrová India a jadrové Rusko, nehovoriac o tureckom Incirliku, kde majú svoje atómovky američania?
"Najpravdepodobnejšou príčinou zlyhania oboch motorov je zrážka s vtákom."
To by muse byť závideniahodne veľký vták...
Formálne sú ešte stále s USA vo vojne. A keby aj neboli niečo si nájde 😜😜😜
Odporúčame