FB Meta asiet X budu nanovo zdanený Trump to iba urychlil lebo sa to malo aj tak stat tymto sposobom-- „Američtí technologičtí giganti dlouhodobě využívají nejednotnosti daňových pravidel v EU. Díky tomu si mohou optimalizovat své daňové povinnosti – často tím způsobem, že generují zisky napříč Evropou, ale daně platí převážně v zemích s nejvýhodnějším daňovým režimem. Právně je to v pořádku, ale z pohledu férové hospodářské soutěže to vyvolává pochybnosti. Zvlášť když uvážíme, že malé a střední evropské firmy žádný takový manévrovací prostor nemají,“ říká odborník pro SZ Byznys.

