Situácia na SK je taká že v lige, nemáme s kým hrať. Proste je málo mužstiev. Hokejový zväz hľadá cestu ako zvýšiť kvalitu hokeja tak aby sme obstáli na svetovej scéne, zvlášť na MS. Češi s nami hrať nechceli ani nechcú. Poliaci zvažujú. Maďari sa ponúkli s dvomi mužstvami a všetci dúfame že kvalita súťaže s nimi pôjde hore. Cestovať do Miškolca a do Budapešti by malo byť pre každého fanúšika príjemným športovým zážitkom aj vtedy ked mužstvo prehrá. Ved je to hra. A netreba sa pri tom zabíjať. Samozrejme ako vo futbale tak aj v hokeji vznikli skupiny Ultras....
Je to všetko výsledok toho, že chýba výchova ľudí už zo školy ale aj sústavná výchova na štadionoch , že ako sa človek má chovať na zápase. Kedysi dávno som našiel v rodinnej knižnici knihu Ako sa chovať v spoločnosti. Dnes takáto etika chýba a je na posmech. Toto všetko sem prišlo z USA po páde v 1989...komunisti sa starali aj o ľudí na štadionoch a zvrhlíkov ktorí sa podgurážení

