Černobyľské túlavé psy čaká americký sen. Stovky si ich adoptujú za oceánom
15.12.2016 06:29 | | +4 -1 Reagovať
Pre USA sú totiž každý ulúpený poklad a cennosť mimoriadne vzácne, pretože trezory FEDu sú očividne prázdne. USA majú len kopy natlačených dolárov, ktoré nemajú na čo premeniť a nie sú ničím kryté! Dobre o tom svedčí aj nasledujúci príklad. Pred pár mesiacmi Nemecko požiadalo americký FED, že do roku 2020 chce vrátiť 50% svojich celkových zlatých rezerv späť do Frankfurtu, vrátane 300 ton zlata uložených v zlatých trezoroch FEDu. Kuriózne na tomto prípade je fakt, že keď po niekoľkoročnom váhaní nakoniec USA súhlasili s navrátením zatiaľ aspoň tých 300 ton zlata, "dohodli" sa s Nemeckom na osemročnom termíne dodania. Konkrétne, do roku 2020. Samozrejme, celý svet si z toho odvodil, že USA zjavne nemajú dosť zlata na to, aby ho Nemcom v najbližšom čase vrátili. A to napriek tomu, že deklarujú svoje vlastné zásoby vo výške cez 8.000 ton. No čo je oficiálne na papieri, nemusí vždy byť fyzicky prítomné v trezoroch FEDu.