Traja zaťovia exprezidenta Nazarbajeva sa vzdali funkcií
Máte staré správy, tasráči!
Po tom, čo začali jednotky ODKB odchádzať, vystrčili hlavy zase živly domáce aj zahraničné, sfanatizovaní darebáci.
To zvýšenie cien plynu nie je také dramatické, len to naštvalo ľudí zo západnej oblasti - najmladšieho ŽUZU. Najstarší - a najbohatší- je južný, stredný - stredný. Na západe nie je okrem ťažby plynu skoro nič, a tam jazdia na plyn. Jasné, že si Nursultan obsadil dôležité posty svojimi ľuďmi - udržiaval tak stabilitu. Lenže zabudol rovzvíjaťč iné regióny. Ako aj - jeho poradca Tony Blair!!! mu tak radil. Keďže nevedeli sami ťažiť plyn a ropu, pozvali západné spoločnosti, KazakGaz má len 25%. No tak začo rozvíjať?? Okrem toho Nursultan stavil na národnostnú kartu, ktorá vyústila do rusofóbie -ako inak. Rusi začali odchádzať - a s nimi aj priemysel, medicína. Kazaši zvládli IT a PC, ale nie stroje, iba autá ako šoféri. Na západe sa živia ako taxikári - a koho teraz prevážať?
No teraz to vyzerá, že Tokajev bude musieť požiadať ODKB zostať...