Proč se vlády chovají ke svým občanům jako drábové a okupanti?
Nic jiného nehraje roli, pouze plnění úloh věřitele. Co se stane s politiky, kteří ty úlohy plní, to věřitele nezajímá. Prostě skončí v politice. Nevadí. Založí se jiná partaj, přijdou noví politici, a až se dostanou k moci, zvednou věřitelé v Londýně telefon a zavolají novým pinglům ve Strakově akademii a postaví je do latě. Odteď nesloužíte lidu, ani svým voličům, ale budete dělat to, co vám přikážeme, protože váš stát patří nám! Dlužíte nám a nejste schopni nám ty úvěry nikdy splatit! Ale my jsme velkorysí. My po vás ty dluhy nechceme vůbec “zatím” splatit, stačí jenom, když budete dělat takovou vládní politiku, kterou vám nadiktujeme! Takhle to je.


