co ma Putin alebo Orban spolocne s touto situaciou? mas nejake utajovane informacie o ktorych vies iba ty? nechces sa o ne podelit?
co ma Putin alebo Orban spolocne s touto situaciou? mas nejake utajovane informacie o ktorych vies iba ty? nechces sa o ne podelit?
az nato ze janukovyc prezidentske volby regulerne vyhral
keby vtedy naozaj cely ten majdan rozprasil, tak by usetril ovela viac zivotov pretoze konflikt na Ukrajine ani tomu predchadzajuca obcianska vojna by nikdy neboli vznikli
v minulosti sa im ustupilo takze ockavam podobny scenar aj teraz
zvysovanie platov a zlate padaky za katastrofalny manazment - no logicky sa potrebovali zabezpecit financne az do smrti. Idealne aj svoju rodinu a to treba vela penazi ak si zijes na vysokej nohe. a rodiny tychto top manazerov ziju na ultra-vysokych nohach
cas ukaze ak sa toho dozijeme
Majdan bol len repete pokusu o prevrat na Ukrajine z roku 2004 znamy tiez ako "oranozova revolucia". ta ako je zname nepriniesla zmeny tak ako si ich USA predstavovali
a nebol by USA vysiel ani ten majdan pretoze Janukovyc nakoniec opozicii ustupil a suhlasil s predcasnymi volbami. Ruska mensina mala len jedneho kandidata ktoreho by opakovane volila, kdezto na strane opozicii bola viac kandidatov a preto hrozilo ze vitazstvo janukovyca sa len potvrdi. Toto si USA poistilo tzv. nebeskou stotinou. Ma sa zato, ze pokyn na strelbu do demonstrantov vydal Janukovyc aj ked:
a) preco by to robil ked suhlasil a ustupil opozicii vo vsetkych jej poziadavkach
b) preco nedal stielat do demontrantov hned na zaciatku, preco az potom co opozicii ustupil
c) preco medzi zastrelenymi boli aj policajti a vojaci
d) dodnes aj ked je pri moci uz ta spravna strana nebola strelba vysetrena - ako keby uz na tom kto strielal nezalezalo, hlavne ze svoj hlavny ucel (mocensky puc) splnila
nemyslim ze ich cielom niekedy bol Kyjev
zavidim ti ten tvoj optimizmus v zapad...
ale kto sa raz nepoucil si tym bude musiet znovu prejst
neuveritelne ako niektori si myslia, ze zaujem USA o Ukrajinu je uprimny...na svete je viac krajin kde by ludia potrebovali pomoc pretoze sa tam deju zverstva uz desiatky rokov a stav ako bol na Ukrajine pred majdanom by povazovali za raj na zemi
navyse sa zda, ze ludi v Eu coskoro zacnu trapit ich vlastne problemy a pre Ukrajinu uz nezostane priestor presne v duch blizsia kosela ako kabat. a nebude im to moct kto zazlievat ked pridu o pracu pretoze ak vedenie EU niecim vynika, tak je to majstrovstvo v sebaposkodzovani.
je zabavne sleodvat diskusie aj na socialnych sietach ako je napr. fejsbuk a podobne. ak je tam nieco pozitivne o Cine (napriklad moderne mrakodrapy, dalsi prekonany rychlostny rekord na zeleznici ci otvoreny novy dych-beruci most, vodna elektraren atd.) je to vacsinou diskuterov (z USA a EE) zosmiesnene. Vacsinou sa hovori o pochybnej kvalite "made in China", ukradnutych technologiach, vykoristovaniu a podobne. Nie ze by Cina technologicky nevykradala zapad ale kto tam presunul svoju vyrobu a kto im to umoznil? zase len zapad. a skutocnostou, ktoru si malokto uvedomuje je aj fakt, ze dnes uz Cina vela veci vyvija samostatne a stava sa v mnohych oblastiach lidrom. Svoje know-how ale neposkytuje USA alebo EU tak ako je USA a EU pustili svoje know-how lebo ved Cina podla predstav kapitalistov bude sluzit iba ako zdroj lacnej pracovnej sily a montazna dielna. no a tak teraz mame rok 2024 a EU pomaly nevie co skor zachranovat.
len aby s tym prepustanim a "optimalizaciou" nezacal VW nakoniec na Slovensku
porovnaj si auto spred 30 rokov s tym sucasnym
zmeni sa vidina "rychleho vitazstva" ukrajincov na rychlu prehru?
vidiet ako su vojaci KLDR posrati od strachu pred vojakmi z juznej Korei
len vdaka dobrej vole juznej korei este zrejme nebola Korea zjednotena a USA si nemohli postavit par vojenskych zakladni so strategickymi jadrovymi zbranami pri hraniciach s Cinou ako je ich dobrym zvykom potesit noveho suseda
aka bude odpoved USA-NATO na "rychly mier" Zelenskeho ?
ziadas rozum od tych, ktori su v prvom rade zodpovedni co sa dnes a zajtra bude diat a ktori su priamo zodpovedni za tento hroziaci kolaps ale vinu neponesu
ako EU podrzala pri dieselgate VW ked USA na nich zarobili miliardy EUR? Uz vidim ako by v pripade pochybenia americkej spolocnosti, platila europskym zakaznikom. Navyse bol dvojaky meter ako sa s dieselgate skandalom VW vysporiadal v USA a ako v EU. Na zakaznikov tej istej automobilky bol pouzity dvojaky meter
toto pravdepodobne spusti lavinu v celej EU, Slovensko nevynimajuc. Navyse je trh nasyteny zaujemcami o pracu z ukrajiny a dalsich krajin, co bude vytvarat dalsi tlak a problemy pri hladani si prace ak o pracu pridu behom roka desiatky tisic zamestnancov. Nemyslim, ze ine automobilky ich dokazu zamestnat. Najskor aj ich cakaju podobne problemy, dodavatelov tiez a uvidime kde sa to az zastavi
treba ale nadalej nukat ludom drahe EV
neverim, ze Ukrajina prehrava vojnu pred nasimi ocami... to bude nejaky rusky hoax, ruska propaganda. Ved podla ich verzie tam zahynula uz polka ruskej armady
zachytil som to "klopanie na strechu" prednedavnom...
vie niekto ako take "klopanie na strechu" prebieha?
kazdopadne po humanitarnom bombardovani a humanitarnych bombach tu je dalsi skvely pojem - klopanie na strechu
klasika, ze zapadne agentury nevedia nic overit pokial ide zlociny Izraelu
Izrael "incident vysetruje"
keby si aspon vedel vyznam slova "fasisticky rezim". Mylis si Rusko s Nemeckom ci s Talianskom, mas v hlave slusny gulas
Odporúčame