USA po II. svetovej vojne zabíjali v desiatkach vojenských konfliktov .
Ani raz na území USA.....................
USA po II. svetovej vojne zabíjali v desiatkach vojenských konfliktov .
Ani raz na území USA.....................
A čo tí , čo sa narodili v Rakúsko - Uhorsku a potom žili v Československu ?
Tí mali úctu k ,, štátu kde sa narodili " ?
Toto divadlo na rovnú chrbticu tebe ŠTbákovi aj tak nikto, neuverí.
Nie len srbskí komunisti snívali o veľkom Srbsku.
.
Pojem projektu Velkého Srbska se objevuje v časech prvního moderního srbského státu roku 1804.
Myšlenka expanze vlastního území na úkor sousedících zemí však byla v tehdejší obrozenecké Evropě 19. století celkem častá a nevyhnula se ani zemím dnešního balkánského poloostrova.
.
A s tými ,, mäsiarmi " by som bol na tvojom mieste opatrnejší.
Najväčší ,, mäsiar " na Balkáne bol Hasim Thaci - ,, kamarát " Billa Clintona - amerického prezidenta .
.
Nóóóó.......................vojna to asi nie je , no hovoriť o kľude v EU sa asi nedá .
Migranti sú veľký problém.
Aj Židia v minulosti Európe s ostatnými národmi nesplynuli.
Podobne ako migranti , ktorí do EU masovo prichádzajú.
Mali iné správanie , iné oblečenie , iné sviatky , iné zvyky , iné náboženstvo .
Vieme ako to dopadlo.
Dúfam , že sa niečo podobné nezopakuje ........................................
Ak bude na Slovensku zemetrasenie , tak by mala vláda usporiadať referendum , lebo pomoc postihnutým nemala vo vládnom programe ?
Prečo sa pri týchto debatách tak málo používajú slová - NEMCI , NEMECKO , NEMECKÝ ???
.
De jure to je tak ako píšeš , no de facto má pravdu bardejovčan .
No a ešte napíš , koľko je v Taliansku Talianov a koľko migrantov .
Iste.
Gruzínci , Ukrajinci a Rusi z Kremľa spáchali veľa zločinov ....
Bola to taká doba .
Sovietsky zväz rozširoval svoje impérium vo východnej Európe a v Ázii.
Krajiny západnej Európy rozširovali svoje impérium v celom svete a kolonizovali ho .
A USA ,, neokolonizovali " krajiny strednej a južnej Ameriky .
.
Každý veľký štát , KTORÝ NA TO MÁ , sa správa ako impérium ................
Životný priestor si hľadali aj ostatné národy .
Britovia , Holanďania , Španieli , Portugalci , Francúzi .........................vo svojej dobe ,, expandovali " a zotročovali iné krajiny a národy .
.
Koloniálna éra ,, vyspelého západu " si tiež vyžiadal desiatky miliónov obetí .
.
PS - aj obyvatelia USA svoje dnešné územie získali VOJNAMI o ,, životný priestor " ........
Okolo Vianoc 1917 sa rokovania dostali do slepej uličky, keď NEMCI ODMIETLI vrátiť Rusku územia v Kurónsku, Lotyšsku a Poľsku.
Nemecký generálny štáb ale chápal, že boľševici iba hrajú o čas.
Využili preto separatistické tendencie Ukrajiny, ktorá požiadala po neochote Ruska o väčšiu mieru samostatnosti, Nemcov o vojenskú ochranu.
V priebehu niekoľkých týždňov tak boli boľševici vytlačení z väčšiny ukrajinského územia.
.
Následne sa nemecké požiadavky znásobili, keď požadovali okrem Ukrajiny aj osamostatnenie Poľska, Litvy a Lotyšska.
Drang nach Osten
(česky „touha po východu“, „tah na východ“, … byl pojem, který byl poprvé použit v 19. století k pojmenování německé expanze do slovanských zemí.[4]
.
Tento název se stal mottem německého nacionalistického hnutí ke konci 19. století.[6] V některých historických rozpravách kombinuje „Drang nach Osten“ historické německé osídlování východní Evropy, středověké vojenské expanze germánských rytířů, germanizační strategie a válečný konflikt novověkých německých států, jako je nacistický lebensraum.[3][7]
.
Drang nach Osten byl jedním z podstatných elementů německého nacionalismu a jednou z částí nacistické ideologie. 7. února 1944 Adolf Hitler řekl:
Je to VÝCHODNÍM SMĚREM , stále a pouze na východ, kam se musí naše lidská rasa ROZŠÍŘIT .
Je to směr, který pro expanzi německých obyvatel NAŘÍDILA SAMA PRÍRODA.[
Ktorá europoslankyňa sa tak vehementne zastávala imigrantov ?
Flašíková ?
Myslím , že v tomto roku na dovolenku do Talianska nepôjde .......................
To nie je šikana .
To je brutálny útok.........................
Päťdesiatročný manžel Igor ju mal ešte predtým PROSIŤ NA KOLENÁCH, aby tak nerobila a vrátila sa s ním domov. To však odmietla a nasadla do služobného auta.
.
Ak by si bol na mieste tých policajtov , napadlo by ťa , Peter , že ten chlap urobí čo urobil ????
Kim Čong-un je diktátor a šialenec ......................
Klaus nemá pravdu lebo : ,, ....................???
Byť to v USA ....................tak je už v ,, chladničke " ..................
Tak to je sila ..................................
Odporúčame