... pobavil si ma ... :-)
... pobavil si ma ... :-)
Všetky tie "bezpečnostné dohody" nemajú žiadne právne záväzky.
Uvedomuješ si, aké sú príčiny ŠVO? Uvedomuješ si ruskú taktiku boja? Uvedomuješ si, o čo tu ide? Alebo máš plnú hlavu tupého naratívu o snahe RF získať územie UA?
A keď si už pri počtoch vojakov, pozri si, aké počty sa nasadzovali na oboch stranách od začiatku ŠVO a ako sa menila situácia na línii stretu. Ale hlavne prestaň vidieť čierno-bielo a pozri sa na geopolitické dianie. Prajem ti príjemný deň... :-)
K téme ako obvykle nemáš nič ... :-)
Západné zbrane nevytvoria nijaký "dáždnik" ani nad Charkovom, ani nikde inde. Rusi ich zničia rovnako, ako ich ničili doteraz. Na UA už skončilo minimálne 7 Patriotov. Skončili tam Iris T, talianske, švédske i francúzske zariadenia PVO. Nafukujete "úspechy" AFU a pritom v realite RF stále postupuje a AFU stráca denne len na línii stretu 1300 až 1800 vojakov. A to sem nie sú započítané straty po úderoch za líniou kontaktu. Denne ich RF vykoná na viac, ako 100 miestach po celej UA. Vypisujete tu ódy o súhlasoch Západu použiť ich zbrane na ruskom území. Vážne si myslíte, že z druhej strany nemôže nič priletieť? Sankcie Západu skončili fiaskom, západná technika je pri Moskve - ako exponáty ruského úspechu. Tvrdím: Je najvyšší čas rokovať o MIERI. Za podmienok reálneho stavu. S RF treba obchodovať, nie bojovať. A čo tak ešte ruský spojenec - Čína? Irán? India? JAR?
Koho chcete presviedčať o "izolácii" RF?
Veľmi často sa rieši otázka "veľkej ruskej ofenzívy". Prečo by to ale RF robila? Jej postup je pomalý, ale dôsledný, vytrvalý a hlavne šetriaci živú silu a techniku ruskej armády. Delostrelectvo a letectvo je neustále v akcii. Ukrajinci sú de facto bezbranní voči FAB 500/1500/3000. Výroba "Krasnopolov" beží bez problémov, REB je na veľmi vysokej úrovni a Lancety sú presné. Podľa vyjadrenia Lavrova (dnes) Moskva nepristúpi na prímerie. Len na jednanie o mieri s pokračovaním bojov. V čom s tebou bez výhrad súhlasím, je nevyspytateľnosť ruských akcií. Nemyslím si, že dôjde k bojom v samotnom Charkove a nepozdáva sa mi ani útok na Odessu. Pritom ale som toho názoru, že aj Charkov aj Odessa pripadnú RF.
Len na okraj. Do pozornosti dávam presakujúce informácie o konflikte Zelenského q Blinkenom a Bidenovou administratívou.
Pobavil si ma ... :-)
Prepáč, že som na teba vyššie reagoval. Zabudol som na Werichovo poučenie. Nevidím dôvod strácať čas vyvracaním tvojich demagogických pokusov o prepis historických faktov. Prajem ti príjemný deň ... :-)
Čo robia USA v Sýrii? V Iraku? Kosovo ti nehovorí nič? Kazachstan??? Pobavil si ma ... :-)
Polož si otázku, prečo došlo k ŠVO na UA.
Píšeš dobre. Ja ale vidím problém v tom, že už je neskoro. To, čo uvádzaš - a rozumne - sa malo udiať PRED začiatkom ŠVO. Ak by sa tak stalo, nikdy by k ŠVO nedošlo. Kyjevský pomajdanovský režim odmietol ruskú podanú ruku. Že sa stal bábkou Západu, je najpodstatnejší fakt. Veď Západ ho tam preto dosadil.
Snívaj s kyjevskou CIPSO. Pobavil si ma ... :-)
Opäť mi bol zmazaný príspevok. Tak znovu. Rusi "sundali" 8 ks ATACMS, 8 dronov a 2 bezpilotné člny. Trosky zostrelených rakiet poškodili automobilový a železničný trajekt.
UIS podal návrh na obžalobu "čurillovcov". Ľady sa hýbu.
Opäť mi bol zmazaný príspevok. Tak znovu. Rusi "sundali" 8 ks ATACMS, 8 dronov a 2 bezpilotné člny. Trosky zostrelených rakiet poškodili automobilový a železničný trajekt.
Keď som dal vo vymazanom príspevku iba názov USA - tlače a titulok článku k téme, už zasiahol admin. Opätovne zdôrazňujem, že som dal nie link, iba názov USA - tlače.
Britský The Tellegraph píše k situácii na UA. Asi je plný ruských agentov ... :-)
... áno, čítanie s porozumením a kritické logické myslenie v súvislostiach je naďalej tvojou slabinou. Týmto končím a prajem ti príjemný večer ... :-)
Pobavil si ma ... :-)
Odporúčame