Nestačí vybudovať kolektívnu imunitu prirodzene ochorením ?
Tento spôsob budovania imunity na COVID-19 je nebezpečný. Môžete mať veľmi ťažký priebeh ochorenia, či dokonca zomrieť. Ak by ste aj mali ľahký priebeh ochorenia, môžete vírus šíriť medzi svojich blízkych, ktorí už také šťastie mať nemusia. Takýto spôsob budovania kolektívnej imunity by bol zároveň oveľa dlhší. Preto je vytvorenie imunity formou vakcíny najbezpečnejšia a najrýchlejšia voľba, ako pandémiu ukončiť.

