Ej, ej, ej, chlapce.
Bol si uz niekedy v Musei Vaticani???
Hoci su to obrovske muzea s cennymi vecami, su to "len" muzea.
V mnohych muzeach na svete sefuju zeny.
Takze spajat sefku Musei Vaticani iba s cirkvou sa mi nezda korektne - akoze aj zeny su vo Vatikane.
A uz vobec nie tu mnisku (na poslednej fotke), ta je spojena s cirkvou odvtedy, co vstupila do radu.
Staci si zajst do baziliky sv. Petra a najdes tam viac mnisok, ktore su s Vatikanom spojene.
Hoci som ateista, viackrat som pocas mojich stazi v Taliansku, navstivil Musei Vaticani a este castejsie baziliku sv. Petra, lebo si velmi vazim umenie Michelangela, Bramanteho, Berniniho a viacerych dalsich, bez ktorych by dnes nevyzerala tak ako vyzera spolu s namestim pred nou.


