Milujem vás Východniari.
Diali sa podobne veci, ale uplne inak, a riesili sa v ramci moznosti statu.
Obycajny clovek nemal problemy s prezitim, dnes ich ma a nie male.
Cigani museli vtedy byt zamestnani, aby mohli mat narok na detske pridavky.
Dnes ziju iba z pridavkov.
Na rieseni 'ciganskej otazky' sa prizivuje celu rad mimovladok, no s nulovym vysledkom.
Byvali v bytoch, napr. na kosickom Luniku, sami si ich vsak tzv. "vybyvali" a dnes cakaju, ze im stat zase da dalsie.
Na tom istom Luniku vsak ziju obycajni ludia (necigani) a ich domy stoja, hoci boli vybudovane v tom istom case ako Lunik IX.
K praci ich stat nedonuti, lebo prace niet ani pre 'bielych'.
Teraz stat stoji za ...