Moja rec. Ten virus nevznikol len tak sam od seba. Niekto ho vytvoril a mal na to dovod.
Parafrazoval by som Husakove slova po r. 1968, ked sa dostal na vrchol a zacal robit normalizaciu: "Nech vsetko slabe a neschopne odpadne a nech zostanu ti,...". Nie je to citat, no v takom nejakom zmysle si to pamatam.
Taky isty bol aj dovod na vyvolanie pandemie koronavirusu - nech vsetci stari a chori umru a zostanu len zdravi; nech drobni podnikatelia padnu a ziostaneme len my, silni.; atd ...


