To, ze Caputova" nepriamo" napadla premiera vlady Ceskej republiky, priamo pocas navstevy Ceskej republiky, je obrovske a neodpustitelne faux pas, ba velka prostoduchost od "prezidentky".
Tym diplomaticky poskodila nielen Babisa a jeho vladu, ale aj Slovensko - mozno to ohrozi aj menovanie nejakeho slovenskeho zastupcu (najma Sefcovica) do vyssich organov EU. Strati cesku podporu. A mozno jej o to aj ide. Jasne naznacuje, pre koho pracuje, a Slovensko to rozhodne nie je.
Nechcem pozit ziadne dehonestujuce slovo na nu, no je to....
Citi sa niekde az prilis, prilis vysoko. Jej politicky "osud" je velmi podobny Havlovmu po r. 1989. Najma pokial ide o zbieranie "oceneni", publicity a pod. Hra absurdne divadlo, ako to robil Havel.
Havel uz davno upadol do zabudnutia, no dufam, ze ona upadne do zabudnutia ovela skor.


