však nech zrušia aj kontroly na letiskách - keď môže schengenom prejsť hocaký arab s batohom bez pasu tak pre občana EU slušného výzoru by nemal byť problém. Veď tomuto sa ľudia bránia a nadávajú - chceme bezpečnú hranicu schengenu. Veď hranice boli "vynajdené" pre nejaký účel. Do sýrie sa ja takto nedostanem ale sýrčan, ktorý je často kosovský Albánec, ktorí sa na neho hrá pri ceste do Nemecka, si do EU vstúpi kedy chce aj bez pasu s krimi minulosťou o ktorej nevieme. VEď keby sú na hranici USA tak polovica z nich je uź v Guantanáme, a plot s Mexikom by ešte zvyšovali.


