Neber mi autorstvo a nedávaj ho do rúk tým ,ktorí s článkom nemajú nič spoločného . Ďakujem :-)
Neber mi autorstvo a nedávaj ho do rúk tým ,ktorí s článkom nemajú nič spoločného . Ďakujem :-)
Určite nie ,bolo biele a chutné ,len sa stálo naň v radoch . Jeden rad na mliečne výrobky , jeden rad na pečivo a jeden rad na pokladňu ....
Dnes majú študenti podstatne viac možností. Dnes sú mnohí z nich už počas školy bohatší ako ich rodičia . Za socializmu sme za dopravu platili, platili sme za stravu ,za internát a museli sme sa snažiť o to aby si nás v podnikoch vybrali a dali nám štipendium.Dnes majú podniky tie isté možnosti ....
Tento článok napísal chudák,ktorý sa snaží zhovädiť človeka ,ktorý niečo dokázal. Namiesto poďakovania ,že sme sa 5 rokov nemuseli hanbiť pri každom zápase s do neho púšťajú tí čo by nič podobné nedokázali . Kozák urobil chybu , začal hovoriť otvorene a tak ako to platí u nás na Slovensku ,ten čo hovorí pravdu si zaslúži odsúdenie .
A na toto sa za pár desiatok rokov totálne zabudne. Zabudne sa aj na to ako sa žilo u nás v ČSSR , aj na to ako nás na konci II.sv vojny oslobodzovali práve vojaci ruský a nie americký . A to všetko s cieľom presadzovať niekoho záujmy bez ohľadu na potreby obyčajných ľudí
A čože sa od nás chcelo? Mali sme študovať a pripraviť sa na zamestnanie v podniku ,ktorý nám platil podnikové štipendium . Rodičov sme v tm čase nestáli nič ....
Tvoje informácie sú chybné keby to bolo na Prahe, tak tu nemáme nič. V polovici výstavby to prestali financovať a nebyť vstupu Hydroaluminia z Nórska do projektu, tak je Žiar hladova dolina. Pozitívny bol aj vstup Penty do ZSNP, ktorá prevzala na seba všetky záväzky z minulosti a svojou strategickou prácou do Žiaru dotiahla ďalších investorov.
To čo sa stalo v Maďarsku bola otázka umiestnenia skládky červeného kalu z výroby oxidu. To v Žiari nehrozilo a nehrozí. Dnes sa tu oxid nerobí a elektrolyzy patrí vďaka technológii a ľuďom čo sa o ňu starajú k svetovej špičke.
Bol som krátko v Rusku aby som napísal vyvazenejsi clanok. To ako som bol v Tretiskovskej galérii by asi nikoho nezaujímalo, ale klobúk dole to je to o co sa V ZSSR starali, ale aj tam sme stáli v nekonečnom rade. V Petrohrade pred múzeom Petra Veľkého kde vystavovali napr. Embryá a rôzne zdeformovsnych ľudí a zvieratá ..... robila milicia rad tým, že išla pomaly automobilom GAZ pozdĺž budovy 1m od steny a kto sa do medzery nemestil tak musel odskočiť preč z radu aj keď tam stál viac ako 2-3 hodiny a mohol sa vzdať návštevy v danom dni
Povytrhavaj a napíš. Rád si to prečítam ako si Ty videl rok 1979 tvojimi očami
V nadpise je rok 1979 čím by malo byť jasné že neide o súčasnosť. Zaslepenost niekedy zavádza čítať len to čo chceš.
Napíš blog na túto tému a skus spraviť analýzu príčin tohto stavu v regióne kde je potrebná pracovná sila ako soľ.
Čítam a vidím ako tomu nerozumieš. Myslíš že v Afrike by sa Al vyrábal ekologickejšie ako tu v strede Európy? Horné Opatovce boli pod vplyvom elektrolyzy a nie výroby oxidu. Prídi sa pozrieť a potom môžeš napísať ospravedlnenie Ziarskej kotline a tým čo sa im podarilo tento región ozdraviť environmentálne a ekonomicky.
Pod Kortinou je poloegálna osada, ktorá vznikla v záhradkárskej oblasti, tým, že sa tam nasťahovali tí, ktorí popredali svoje byty v žiari a potom sa k nim nasťahovali príbuzní z celého Slovenska. Čo to má spoločné s témou?
My sme boli štandardný študenti vysokej školy. Kto chcel ten sa dostal a kto nechcel nebol nikde
Mali problém spraviť širší záber aby náhodou nezachytili to nové okolo budov starej Kyslicnikarne,ktorá bola zavretá ešte za socializmu z ekonomických dôvodov a ťahala celý komplex ZSNP do miliardovych strát. Našťastie ta doba je už davno za nami
A ten Žiar je dnes náhodou vo výbornom stave... Príď sa pozrieť
Odporúčame