Na čo sa vlastne ohlasuješ keď tak málo vieš. Čítaj aby si sa dozvedel ako bolo.....
Na čo sa vlastne ohlasuješ keď tak málo vieš. Čítaj aby si sa dozvedel ako bolo.....
Niekto potrebuje rozbiť ešte aj to čo u nás funguje . Kšefty sú kšefty . Kozákovi treba poďakovať ,že je ochotný otvorene rozprávať. V našej spoločnosti však nie je hrdinom ten kto hrdinom je . To čo povedal na Hašana si zaslúži pozornosť vyšetrovateľov .
Pozrel som si Tvoj odkaz . Železničná doprava bola v ZSSR výborne organizovaná . Pozri si aj v mojom texte . Ale aj u nás existujú osobáky a rýchliky a u nich v tom čase existovali tiež štandardné vlaky ,kde bolo to všetko čo som v texte napísal . INOSTRANCI sa takýmto veciam štandardne vyhli
Slovensko môže byť s pomocou financovania cez Gatesov fond realizátorom zaujímavej myšlienky transformácie energie a jej využitia , rozpracovanej u nás na Slovensku na SAV. Ja držím palce aby sa myšlienka SAV do zoznamu úspešných projektov dostala . Boli by sme v tejto oblasti svetoví
A také niečo podobné a v tom čase používalo v Moskve ako furik
Vyzlečieie do naha, rozobratia auta, pripravená debna piva pre colníkov, devízy v ponožkách .....to sa dialo pravidelne na hraniciach a nemyslím, že to boli práve rakúsky colnici....
Máte pravdu v minulosti nás systematicky vychovávali regulovanim informácií, ktoré sme sa učili. Nepoznali sme však všetko. Dnes sa nám však snažia dať tiež len časť informácií o tej druhej strane tohto sveta . Vdaka tomu, že máme demokraciu máme možnosti mať informácie zo všetkých strán a môžeme si vybrať. Musíme si však dať pozor na to aby sme neboli ohlupovany len tými, ktorým bola demokracia vhodná len na odstránenie socializmu. Pravda je niekde v strede a preto si chráňme slobodu tlače a akékoľvek obmedzovanie dopredu odsudme
Je zaujímavé že v tejto dobe si buď rusofil, alebo rusofob. Kde je sloboda, ktorú nám demokracia dáva
Žilo nás veľa, nie všetci cestovali a len málo ľudí nájde odvahu dnes písať. Dnes sa mi už niekto z Vás vyhrážal, že si zisti kto v čase deja predchádzajúceho článku žil tam kde sa dej dial aby ma presne identifikoval. Vyhrážanie je dnes moderné a sociálne siete sú sestrou nájsť si nepriateľa. Ešte 20 rokov a nikto nebude tušiť čo a ako bolo a budete sa snažiť o niečo na čom už generácie predtým padli na hubu
Nie ja som bol krsteny ako katolík :). Ak chceš môžem pokračovať. Bol som aj na Sibíri, ale tam to bol iný svet. To čo tam bolo som dodnes u nás technicky nevidel. Raz napíšem aj o tom, budeš spokojný.
Malá drvená denná z nízkymi okrajmi položená na dvoch drevenych tyčiach obsluhovať dvomi osobami. V Moskve v tom čase to robili väčšinou ženy, ktoré okrem iných prác robili na leseniach a vykopoch a muži sedeli a predávali v trafikach, alebo boli v uniformách po celej Moskve
Koleso určite poznali, ale na stavbach používali táčky.... Aj krompac nepoznali poznali "ruský pajser" - dlhá oceľová tyč
To ,že máš pas nabúchaný razítkami do ZSSR neznamená ,že máš záujem o to aby ľudia vedeli ako v skutočnosti bolo. To, že je článok napísaný tak ako je , je len otázka formy ako dať mladým ľuďom najavo čo môže urobiť propaganda . Tvoj údaj o státí na colnici tak max. hodinu a pol potvrdzuje ,že nevieš nič !!! Hodinu a pol sa v kľude za socializmu stálo pred mäsiarňou na mäso, pred zelovocom na banány a iné úzkoprofilové ovocie a to si ich vôbec nemusel dostať ,alebo si ich dostal 1 kg a dosť . Nehovorím o státí niekoľko hodín v radoch na úzkoprofilový tovar ( televízory, Babeta , ..............). Ak si nestál v radoch tak vitaj doma bývalý stranícky funkcionár .Ešte žijú ľudia čo si pamätajú......
Dlhé roky sme mali jasné pravidlá odchodu do dôchodku pre mužov,ženy a kategórie . Systém ste rozbili ,narobili chaos a teraz sa snažíte ako nejaký prínos všetko vrátiť naspäť a v mene rovnoprávnosti pohlaví komplikovať aj to čo je absolútne jednoduché. a to len preto aby mali čo robiť právnici ,rôzne neziskovky ,......čo robiť
Určite oni neboli príčinou nášho pohľadu na život v západných krajinách . Manipuláciou vedomia ľudí dokáže štát vyvolať rôzne predstavy o tom čo ohrozuje jeho postavenie .A to neplatí len pre tú dobu . To platí aj pre dnešok
Ako sme mohli vďaka nemožnosti vycestovať a manipuláciou s vedomím ľudí v tej dobe vnímať Západ .... Tí čo tvrdia ,že to tak nebolo nežili tú dobu.
Časť tých čo prispievajú diskusnými príspevkami k môjmu textu majú možnosť z pre nich dostupných archívov získať aj zoznam účastníkov tohto zájazdu,ktorý v tom čase určite existoval . Dokonca sme už v tom čase tušili pravdepodobnú úlohu niektorých ľudí sediacich v našom autobuse , ktorí s vtedajšou ZO VTS nemali veľa spoločného . Však súdruh ........ ? Je smiešne ak obyčajný text písaný s iróniou k danej dobe dokáže vyvolať u niektorých diskutujúcich chuť prehrabať sa v minulosti niekoho a podať nadriadenému o tom hlásenie. No čo, však cez pracovnú dobu si treba plniť svoje úlohy .
Za socializmu kradlo veľa ľudí v malom, dnes kradne málo ľudí vo veľkom. Mnohokrát tých pár vriec cementu , alebo pár fúr zeminy náklaďákov bola robená s vedomím nadriadeného ako odmena za inú protislužbu,alebo pracovný výkon .......... Dnes sa kradne systematicky a je zahrnuté v pojme podnikanie. Trestá sa len to ak sa podnikateľ niekomu znepáči a inému siaha do jeho podnikania a štát je tiež podnikateľ trvalo vykazujúci stratu
Odporúčame