Gašparovič: Kisku nekritizujem, ale konal by som inak
Staré štáty Európskej únie hľadajú všetko preto , aby do svojho JADRA nemuseli zobrať také štáty ako sú Slovensko, Česko, Maďarsko,..... nakoľko sú to dnes už štáty ,ktoré sú na nich silne ekonomicky naviazané ( ešte ich treba odtrhnúť od zdroja energií z Ruska ) a môžu tvoriť nárazníkovú zónu (servisnú zónu), v ktorej sa generuje pracovná sila pre ich pohodlie vrátane rozmiestenia utečencov z Afriky a Ázie . Pani Merkelová vyhlásila do roku 2025 nulovú nezamestnanosť . Ako sa to dá dosiahnúť ? Kto nemá prácu ,alebo sa mu nechce robiť bude premiestenený do "servisnej zóny" na prevýchovu ( horšie podmienky pracovné, zdravotné ,.) . Po čase sa podľa potreby obyvateľov JADRA , čakajúcim v "servisnej zóne" ponúkne práca v JADRE zóne blahobytu . Je to to isté ,len v menšom , ako vytvorenie zberných táborov - zón kde sa majú zbierať utečenci v Afrike ,Turecku ,..Toto je stratégia , ktorú chcú štáty ako my ,ktoré nechcú tvoriť servisnú zónu ,ale JADRO . Dá sa o tom veľa rozprávať .