R. Ficovi zrazu moslimovia neprekážajú
Celý blog je postavený na hrubých chybách, -bohužiaľ. Nevyčítam ti to, lebo si v Uzbekistane a Kazachstane nebola a tak veráš dezinformáciám pána Chmelára a možno aj údajom z wikipédie´. Takže na spresnenie pre čitateľov tohto blogu: 1/ drvivá väčšina Kazachov a Uzbekov sa síce formálne hlási k islamu, no sú to skôr buď nepraktizujúci moslimovia alebo Sovietskym zväzom odchovaní ateisti, 2/ pri návšteve Taškentu sme mali problém navštíviť fungujúcu mešitu-jedna je síce v centre, no je to skôr "potemkinovská dedina"-pre turistov, 3/prakticky všetci Uzbeci a Kazaši ovládajú ruštinu a sú ekulturovaní sovietskou teda tak trochu aj slovanskou kultúrou, 4/Uzbeci a Kazaši majú záujem chodiť do SR na pracovné turnusy, nie sa sem presťahovať s rodinou-nemajú teda tendenciu vytvvárať uzavreté silno náboženské mestské komunity, plné nezamestnaných a kriminality. FICO BOL PROTI UZAVRETYM KOMUNITÁM NEKVALIFIKOVANÝCH ISLAMSKÝCH FANATIKOV, žijúcich zo socialnej podpory. Bol proti no go zonam.