progresivcom smrdi vsetko narodne orientovane - tak to nalepkuje ako krajne extremisticke
progresivcom smrdi vsetko narodne orientovane - tak to nalepkuje ako krajne extremisticke
na vsetkych TV kanaloch, vratane "stato-pravnych" vytrvalo osierali lepenkovcov ako fasistov a podsuvali zverstva nemeckych nacistov akoby za ne mohli sucasni lepenkovci...
Velmi trapne - ale na prosty elektorat ucinne.
ak dovtedy priaznivci vitaznej "lavice" nepozabijaju na namestiach ostatnych.
samotna lavica by az tak nevadila - ale tato vo FR je predovsetkym moslimska.
zjavne sa nie je na co tesit - tato fr. "lavica" ma totiz velmi silny elektorat najma v moslimoch a imigrantoch z Afriky...
globalisti sa v EU velmi obavaju moci narodne orientovanych stran - tak ich medialne znemoznuju onalepkovavanim za extremistov a fasistov
presnejsie: Palestincanov cielene vyhanaju mimo ich uzemia, sackuju sa do Europy, kde su religiou a kulturou cudzim (a neziaducim) elementom
"Stoltenberg: Rusko nedokáže uskutočniť na bojisku veľký prielom"
ako teda sa potom to Rusko vraj nezastavi na hraniciach Ukrajiny a napadne EU..? niekto teda uz vyse dva roky a nadalej klame obcanov statov EU???
za vasim nickom je (hodnotiac podla vasich prispevkov) rozumna, vzdelana a nekonfliktna osoba.
presne opacna charakteristika osoby je za nickom herzog - preto radim ignorovat ho
v konkretnom pripade na hl trati pri N.Zamkoch je najpravdepodobnejsie zlyhanie vodica - ak vosiel na priecestie hned po prejazde prveho vlaku, tak (bez ohladu na funkcnost PZZ) nemal cez odchadzajuci vlak dostatocny rozhlad na trat a bliziaci sa vlak z opacneho smeru uvidiet. Porusil teda §27 a 28 zákona č.8/2009 Z.z. o cestnej premávke
otazka pre tych, co huckali cintulu: ak vodic autobusu nerespektuje na krizovatke cervenu a vojde do cesty kamionu iducemu na zelenu, pricom, zial, zahynie a zrani sa niekolko cestujucich v autobuse, tak ma odstupit minister ci aj cela vlada..?
aj ak by priecestne zabezpecovacie zariadenie vobec nedavalo vystrahu, tak vodic musi respektovat §27 a 28 zákona č.8/2009 Z.z. o cestnej premávke:
(1)...vodič je povinný
- sa presvedčiť, či môže bezpečne prejsť cez železničné priecestie.
- nesmie vchádzať na železničné priecestie, ak:
a) sa dáva výstraha dvoma červenými striedavo prerušovanými svetlami,
b) sa dáva výstraha prerušovaným zvukom húkačky alebo zvončeka,
c) sa spúšťajú...alebo ak sa zdvíhajú závory,
f) situácia na železničnom priecestí...nedovoľuje, aby ho bezpečne prešiel.
nie naposledy - ale na prvy raz:
1/ daj dokaz ty, ze vodic respektoval PCP a vosiel na priecestie ked cervene svetla nesvietili! (expertiza velmi pravdepodobne preukaze spravnu funkcnost zariadenia, teda nepriamy dokaz, ze museli svietit a priecestie bolo uzavrete pred bliziacim sa -druhym- vlakom)
2/ daj dokaz, ze vodic respektoval § 27 a 28 zákona č.8/2009 Z.z. o cestnej premávke! (zjavne nerespektoval, lebo vosiel na priecestie hned za -prvym- vlakom, ktory priecestie presiel a teda "cez neho" nemal dostatocne rozhladove pomery na trat a nevidel vlak v protismere na paralelnej kolaji - nepresvedcil sa podla PCP, ze priecestim moze bezpecne prejst: dokazom je zrazka vozidiel)
ak mi vyvratis tieto dve skutocnosti relevantnymi dokazmi, mozeme sa bavit dalej, inak to s nevedkom co nerespektuje PCP ako ty nema zmysel sa bavit.
aby sme boli presni - znicila existenciu vlastneho obcana v rozpore s Ustavou SR a legislativou SR, ako aj v rozpore s Deklaraciou ludskych prav - bez sudneho rozhodnutia, bez prava na obranu "obvineneho" pred nezavislym (spravodlivym) sudom, bez moznosti odvolenia a posudenia nezavislou instanciou.
nie je to chyba projektu. "Hlavna zasada" su cervene prerusovane svetla a vodic uz nesmie vojst na priecestie, toto je tym uz uzavrete. Zavora je len doplnkova vystraha a znamena uplynutie predzvanacej doby. Priecestie je pre cestnu dopravu uzavrete cervenymi svetlami.
Osobne by som zavory zrusil uplne - lebo potom prichadza k ich chybnej interpretacii ako v tvojom pripade.
na krizovatke ciest je len jedno cervene svetlo a vodic disciplinovane zastavi a caka na zelene. Na priecesti su az dve cervene (vyssie bezpecnost informacie), este aj blikaju (cim sa zvysuje citlivost ich vnimania), dokonca su doplnene aj o zvukovu vystrahu (hukacka alebo zvonec) - a aj tak vodic vojde na uzavrete priecestie... Preco?!?
co Hlinka, ale za premenovanie na ulicu Stepana Banderu by Varincanov pochvalil zelensky a aj gubernator spoza vysokeho plota na Hviezdoslavovom namesti...
povodne AZD-71 nemali ziadne priecestniky. niekto prisiel so "zlepsovakom" ich kdesi domontovavat (nie je to systemove riesenie a na rozdiel systemu VUD tato "dorabana" kombinacia moze byt zdrojom falosneho hlasenia). myslim, ze to zeleznice pouzivali iba na vedlasich tratiach s pomalou rychlostou.
Nie. priecestie je uzatvorene pre cestnu dopravu dvomi prerusovanymi cervenymi svetlami. vodic vtedy nesmie vojst na priecestie. Bodka (zavora-nezavora).
Zavora nema ulohu "uzavretia" priecestia, len doplnkovo oznamuje uplynutie tzv. predzvanacej doby, t.j. odkedy je priecestie uzavrete spustenim vystrahy bliziacim sa najrychlejsim vlakom v useku a najpomalsim cestnym vozidlom, ktore pri danej sirke a tvare priecestia musi bezpecne opustit priecestie, ak nan voslo pred zaciatkom vystrahy.
ked sa pred cca 50 rokmi menili mechanicke zavory (ktore boli realnou "barierou" a sucasne navestou pre vodica o uzavretom priecesti) za systemy svetelnych priecestnych zabezpecovacich zariadeni, tak ktosi presadil este plus "psychologicku barieru", teda doplnenie sveteneho systemu o "historicky" pouzivaniu zavoru.
Tato vsak z hladiska fungovania systemu nema prakticky ziaden vyznam - rozhodujuce su len cervene prerusovane svetla.
Zavory by mali byt zrusene (nemaju "ulohu" aku mala kedysi mechanicka zavora). Tym, ze mozu byt v hornej polohe (nespustene), zbytocne mätu vodicov, co si myslia, ze zavora je rozhodujucou a na cervene svetla este stihnu prejst...
naviac, mnohe autoskoly ucia vodicov vyhodnocovat situaciu na priecesti zle (opakovana skusenost z inspekcie).
Odporúčame