Sudruhovia z Moskvy uz poslali 6 helikopter, Ajjatollas Garde uz caka na hranici na povolenie od USA a Obama povolil Drohne......Nova aliancia na divokom strednom vychode.....
Sudruhovia z Moskvy uz poslali 6 helikopter, Ajjatollas Garde uz caka na hranici na povolenie od USA a Obama povolil Drohne......Nova aliancia na divokom strednom vychode.....
Svet je plný provokaterov. Ak nechceš ani jedného z nich uvidieť, tak zamkni dvere, zakry okná a rozbi zrkadlo.:-)))))
kôňšpirátor :-)))bleda tvar :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
D-Mark "Nach der Prüfung werden die Banknoten geschreddert und teilweise zu handlichen Briketts gepresst. Ein Teil der Scheine löst sich danach in Luft auf – es wird beispielsweise in der Zementindustrie als Brennstoff eingesetzt."
Ach jaj,tolko nevedomosti,neznalosti, zavadzanie a protirecenia v jednom blogu:-)))
A ked mas zlatu zilu tak mas viac ako Putin:-)))))
Ale je! A ako vzdy citas len titulky :-))))))
Pochval sa co si vsetko v zivote dosiahol a potom to prirovnaj k bratom Stastnym.......
Seat,zavist a ohovaranie je velmi zla vlastnost........
V demokracii síce môžeme mať všetko, čo chceme, dostaneme však iba to, čo si zaslúžime.
Všetko, čo socialisti vedia o peniazoch, je skutočnosť, že ich chcú mať od druhých.
Najprv Židov zbavíme sociálnych, občianskych a iných práv, potom im zoberieme majetok, začneme ich vyvážať a až následne ich začneme ochraňovať prostredníctvom výnimiek (za ktoré si mimochodom podaktorí činitelia nechali aj pekne zaplatiť) pred režimom, ktorý sami zosobňujeme…
Úradný záznam.
P.predseda vlády za prítomnosti p.prezidenta Dr.Šimka a osobného tajomníka inž.Júliusa Stanu nariadil dať OÚ túto správu.
1./ akciu premiestňovania Židov likvidovať.
2./ poslať urýchlene podrobnú správu o výsledku akcie a výsledku zaistenia majetku presťahovvných ako aj o skúsenostiach v tomto ohľade nadobudnutých.
Telefonogramy boli odoslané na OÚ:
OÚ v Trenčíne 7.XI.1938
OÚ v Trnave
OÚ v Žiline
OÚ v Ružomberku
OÚ v Nitre
OÚ v Revúcej
OÚ v Bratislave
OÚ v Poprade
OÚ v Modrom Kameni
OÚ vo Zvolene
OÚ v Michalovciach
OÚ v Prešove
II./ Všetci majetní židia, žijúci na Slovensku majetkom vyše 500.000.-Kč. majú byť vzatí najneskoršie do 24 hodín 4.nov.1938 do dočasnej väzby, aby sa zabránilo dákemu odnášaniu majetku. Po zistení majetku-právnych vecí majú podať úradné služobné miesta na centrálu pre riešenie židovského problému na Slovensku zprávu o každom jednotlivom prípade. Od prepustenia týchto dočasne zatknutých treba upustiť. Ďalšie úpravy udeľuje centrála pre riešenie židovského problému na Slovensku v Bratislave.
III./ Nariadenia pod I. a II. nevzťahujú sa na židov cudzej príslušnosti /výnimku tvoria iba Židia príslušníci poľskej, nemeckej, maďarskej a rumunskej zeme/.
Tieto smernice upraví na svoju zodpovednosť okresný náčelník dľa miestných pomerova.
4./ Treba uzamknúť a zapečatiť pomocou štátnych orgánov byty a obchodné miestnosti týchto postrkovaných židov. Podobne majú tieto orgány zisťovať ešte pred postrkom majetko-právne pomery, keď takéto vôbec jestvujú pri čom treba váhu klásť najmä na sporiteľné a bankové knižky.
5./ Úradné služobné miesta majú predložiť centrále pre riešenie židovského problému na Slovensku polic. riaditeľstvu v Bratislave Dr.Falatovi presný výkaz všetkých postrkovaných židov s ich osobnými dátami, ako aj zoznam všetkých uzamknutých miestností obchodov a zaisteného materiálu.
6./ Termín na tieto podanie je 6.nov.1938.
7./ Zaistený materiál zostane na príslušných služobných miestach až do ďalšieho nariadenia.
Odporúčame