Z rozkazu pána ministerského predsedu Dr.Tisu nariaduje sa za účelom dosiahnutia rýchlejšieho vyriešenia židovského problému na Slovensku nariaďuje sa premiestniť väčšinu tu usadlých židov bez hmotných prostriedkov do postupených území ešte pred obsadním Maďarmi. Preto je treba najneskoršie do 5.XI.1938 učiniť tieto opatrenia:
1./ Je treba upovedomiť do 12 hod. poludňajších dňa 4.XI.1938 všetky policajné úrady a četnícke stanice ako aj vedúcich jednotiek Hlinkovej gardy na Slovensku, aby zadržali vo svojich obvodoch sa zdržujúcich židov a postrkovali ich i so svojimi rodinnými príslušníkmi v hromadných transportoch na nákladných autách najneskoršie do 24 hod. dňa 4.XI.1938 cez nové hranice.
2./ treba Židom ponechať iba primerané stravné Kč 50.- na osobu.
3./ Kde povoľujú miestne pomery treba týchto Židov zaviesť do vnútra odstúpených území niekoľko km ďaleko.

