To je ale nepochopenie. Jedno je "nechať tak" (nepodmanené)...druhé byť porazený, kapitulovať. Predsa "nekapitulujem" ak bojujem iba ľavou rukou a pravú nepoužívam.
Chápeš ten zásadný rozdiel?
To je ale nepochopenie. Jedno je "nechať tak" (nepodmanené)...druhé byť porazený, kapitulovať. Predsa "nekapitulujem" ak bojujem iba ľavou rukou a pravú nepoužívam.
Chápeš ten zásadný rozdiel?
Sarajevo/Bosna je osoba? Neviem, keď som bol malý...vraveli mi, že keby mi v Bosne "prišla núdza" ako pocestnému...hocikedy hocikam zaklopem a bude mi poskytnutý nocľah a jedlo.
Bez otázok kto som, odkiaľ som, akú mám národnosť...aké vierovyznanie. Veril som tomu.
Pravdu povediac, nechápem prečo sa Slovák zaujíma o už definitívne odpísané torzo Juhoslávie. Zaujímajú ho najmä Srbi, ktorí (s prepáčením) Slovákmi vždy opovrhovali.
Dobre, Slovák sa trasie o Žitný ostrov, tak ho zaujíma Kosovo (nič iné tam nebude). Albánci aj Srbi na Slovákov výdatne kašlú. OK, veľmoci odseparovali Kosovo od Juhoslávie (Srbska). To je šwynstvo. Áno, Kosovo naozaj bolo kedysi srdce Srbska (veľmi dávno). Premnoženie národnostnej menšiny...atď. - nie je dostatočný dôvod na separáciu. Nebola to iredenta, nepripojili sa k Albánsku.
A teraz čo so Srbskom, Kosovom, ČH, Macedónskom? BiH? Veď ich nikto nechce. A sami nemôžu. Vy im pomáhate? No to teda nie. A keby už...oni doma nebudú ani v EÚ, ani v NATO. Ste farizeji.
HR je integrovaná a nemá brzdy. Je iba na nich ako naložia so sebou. Sú akceptovaní.
Zvyšok YU...iba Vojvodina by bola prijateľná pre Európu. Ostatných ani Európania, ani zvyšok sveta...nechcú. Je to definitívne stratené, bez perspektívy.
Slovinci mali parádnu šancu, myslel som, že za 5-10 rokov dobehnú Rakúsko. Neviem čo sa stalo. Chorváti majú príležitosť teraz no sú príliš pohodlní, pomalí.
Zvyšok YU...stratené do stratena.
Bez kyslíka sa nedá existovať. Ani bez vody. Je to nutnosť.
Jedi govna, pederu. Šta "daj"? Znaš nešto lično o Jugoslaviji? Čuo si? To nije ništa, budalaštine.
Keď už, nie Bosny...ale Bosny a Hercegoviny. A nie je tam žiadna celistvosť.
Vážne? Kto koho znásilnil do "bloku" Juhoslávia?
Možné to je...keď veľmoc "nastoľuje trvalú slobodu" niekde ďaleko od seba. Keď veľmoc chce niečo ovládnuť, najmä suseda...je to iná pozícia.
Čo sa stalo so Slovákmi? Nuž...niekedy sa niečo zaujímavé s nimi dialo? Potrebujú pána, bič a trstenicu. Nebodaj niekedy mútili nejkú vodu alebo čosi?
Kde sa to ukázalo? Nepoznám. Pošťal si sa či čo? Asi vyskúšam.
Toto je univerzálny, genitálny pokrik bačkoristov. Blbšie už asi neexistuje.
Totálne FUJ, grcanica na N-tú. Ešte sem trubirohovia čumia a dokonca pluskujú gebuzinu.
To Kosovo je dnes už vlastne iba symbol. Kto by tam chcel žiť?
Nechajme históriu...aj tak jej nerozumiete. Spomínal som bežného Šiptara. Poznáte zmrzlinárov. Neviem ako, noi aj za socializmu fungovali v ČSSR. Je to veľmi svojská komunita, kde nikto nie je "mimo". Predpokladám, že úplne každý niekam patrí. Iste, aj radový občan...pešiak.
Moje dobré vzťahy s nimi boli na úrovni pozdrav, pár viet...a koniec. Manželky som im ani nevidel, boli kdesi zatvorené. Asi ani netreba pokračovať.
Ešte doplním. Obaly sú strašné otrava, fľašky úplná buzerácia. Budvar často ponúkajú v skle.
Doplním: od kyslíka sa samozrejme všetko pokazí. V zmesiach dominuje dusík.
Vlastne, aj vo vzduchu. Potravinárske plyny...škoda slov.
Ja pijem Krušovice a Staropramen. Tu sa dozvedám, že je to humus. Budvar 10 mi chutí ako voda z vodovodu.
Odporúčame