No...keby sa realizovalo všetko "malo by"...tak by to stálo možno 100.000 ročne/hlava.
Ak niekto nemá okultné krvácanie, vôbec to neznamená, že nemá rakovinu. A ak má niekto urobenú kolonoskopiu bez nálezu...tvrdenie, že 10 rokov nebude mať rakovinu je nezmysel. Pokojne ju môže mať o rok (alebo aj v čase vyšetrenia, ak mám byť zlý). Tým nechcem povedať, že prevenciu treba ignorovať.

