Aby sme neboli čierno-bieli, Navrátilová a Lendl (aj Mandlíková) skutočne vyrástli a dorástli v ČR. To sú jednoducho fakty. Martina nehrala ďalších 30 rokov, to je zavádzajúci fakt. Neviem, možno uvádza koniec kariéry v 50-tke, no to si iba občas zahrala 4-hru. S dvojhrou skončila oveľa skôr.
Postsocialistický buuum nastal najmä preto, že v tenise rodičia detí videli možnosť dobre zarobiť. Teraz je to už iné, zarobiť sa dá viac aj inak...a tenis vôbec nie je istota. Zarobia iba najlepší.


