Veľmi hlúpy až barbarský pohľad.
No...mám pocit, že aj Raši varuje pred ďalšou vlnou a vyzýva na pripravenosť. Fico nie, ten sa akéhosi mľandravého vírusu nezľakne. To je junák od kosti.
Aha, tak to na nesprávnej strane som nepočítal :-))
To mal byť "príchod" britskej mutácie. Vlna za vlnou sa valí, Dunaj duní (či ako to je).
Šúpala si cibuľu? Bolo jej veľa? Verím, že ti to ide lepšie ako myslenie a písanie.
Píšem predsa o EÚ...okrem Maďarska ostatné očkujúce krajiny nie sú v EÚ, väčšinou ide o skaderuka-skadenoha štáty.
Nemám žiadnu fóbiu, nevyznávam žiadnu ideológiu, nespomínam si na žiadne prísahy (to sú samé nezmysly). Nie si partner pre mňa, keď vyštuduješ medicínu či farmáciu a budeš mať pár desaťročí skúseností - skús sa ozvať potom.
Na ten text (asi na ten, lebo ani reakciu v debate neviem nájsť) bačkorista píše toto:
Len taras... Okrem Madarska sa ockuje Sputnikom aj v dalsich 40 krajinach sveta, teda aj tie robia divocinu? To ta za taketo taranie platia, alebo to robis gratis? Je to bieda, ked rusofobia a ideologia sa kladie nad zivoty a zdravie obcanov, A este vacsia bieda je ked to robia akoze "lekarske kapacity," ktore uz asi zabudli na prisahu, ktoru skladali...
Bez fotky oregon
8663239 dnes
07:56
V zozname svojich príspevkov mám aj toto, no neviem to nijako nájsť. Je tam aj reakcia akéhosi diletanta. Ten text:
Zásadne nespomínam žiadne názvy vakcín a nerozťahujem tému do šírky. Držím sa témy, ktorou je diletantizmus, šarlatánstvo, partizánčina, parašutizmus v "kúpe" neregistrovaného prípravku a akúsi absurdnú snahu pretlačiť to kanálmi do praxe, dokonca obviňovať tých, ktorí postupujú lege artis.
Okrem Maďarska toto v EÚ neurobil nikto, SR na vec ide ešte o dva stupne väčšou divočinou, totálny cirkus. Nakoniec, loptu majú výrobcovia/predajca. Slováci sú naháknutí, na udici...Rusi pokojne môžu dodanú vakcínu nechať exnúť a uplatniť všetky možné a nemožné sankcie - SR bude iba krvácať.
Akýmsi sudom mám dávať meno? Si pri zmysloch?
Tou "odvahou" počas 2. sv. vojny by som sa nechválil. Odvážne sa hádzali flinty do žita.
Na Slavíne (pokiaľ viem) neležia Slováci.
Nevolím nikoho, nemám občianstvo SR. A keby som mal, tiež by som nevolil. Mikas ale nie je volený
Možno nebude, možno príde niekto horší.
Veru, vyšetrím ťa cez konečník až sa ti uši stočia do špirály - keď dobre zaplatíš.
Asi nechápem: akej hrdosti, na čo?
Môj dedo s dvomi synmi odišli z ČSR v roku 1939. Od začiatku vojny bojovali proti Hitlerovi, otec a strýko lietali. Nepadli. Ja som sa narodil kdesi v Márii (nie v Európe), odkojený som na antifašizme.
Hrdosť ale necítim, lebo nemám zásluhy. Netuším, či je Eddie veterán alebo čo.
Ak má cca 100 rokov...možno je...a možno má právo byť hrdý.
"Národ si však vzdáva hold"...toto je asi spomienka, pripomenutie si...v oboch prípadoch, ktoré som uviedol.
Neviem, či ide zrovna o "oslavovanie", ale sú udalosti, ktoré sú štátnym sviatkom aj v prípade prehry. Teraz (vlastne vždy) píšem neoverene (pozriem si to potom): Srbi prehru na Kosovom poli, Američania útok na P.H. Možno sú to niečo ako "pamätné dní", pripomenutie si...
Otázne je, čo je slovenská tradícia.
Keď sa dnešní politici chodia pri určitých dátumoch kamsi tváriť...tak mi to rozhodne nepôsobí vierohodne. Celé slovenské dejiny vnímam rozpačito. A ich interpretáciu ešte horšie.
Nemôže sa očkovať kým to nedovolia Rusi (vakcína je ich majetok, nie je ani zaplatená prvá várka a môžu s ňou nakladať ako chcú). Potom...môže minister zdravotníctva dať výnimku (lebo výnimka Krajčího neplatí).
Nový minister nemá chuť dávať výnimku (ani sa nečudujem)...a Rusi už asi nemajú chuť dodať zazmluvnené, keďže nemusia...navyše asi môžu od SR vypáčiť viac prachov za porušenie zmluvných podmienok ako keby dodali všetko dohodnuté. Ale toto posledné si iba myslím, môžem sa mýliť.
Nevieš, že si Rusi zobrali vzorky vakcín skladovaných v Š.Michaľanoch a povedali, že sa vyjadria o mesiac? Žiadne linky hľadať nebudem, to je azda všeobecne známe. Môžu povedať, že sa dodávka znehodnotila, nechajú si ju preplatiť, transport, kontroly, pokuty a X iných položiek. Myslím, že to aj tak bude.
Odporúčame