A aby som to povedal rovno:
Aký dôvod mali západní investori, teda pre elity z Británie, USA, či Švajčiarska a i. na investovanie do nemeckej vojnovej mašinérie? Veď ak by Nemecko nezačalo vojnu, na čo by mu investori platili tanky, ponorky a lietadlá? Ak by boli v kasárňach, čím by zane Nemcko platilo? V podstate sú pre nich tanky, a lietadlá ŤAŽOBNÉ STROJE na ťažbu zdrojov z cudzích území.
Takže tým dôvodom bolo dobytie zdrojov na východe, po ktorých ovládnutí by sa im investície vrátili.
Investovali do vojny, lebo vojna im zaručila podriadenie štátov a ich zdrojov, aj ľudských, svojim záujmom.
Veď dnes pre Západ Islamský štát robí tú istú práýcu, ako Hitler.
Dobýja územia a ťaží z nich zdroje.
Pamätáte si na nepretržitú kolónu vyše 8000 kamiónov, ktoré denne so Sýrie smerovali do rafinérií Turecka a na satelitných snímkach vyzerali ako ropovod?
Západ sa tvári, že bojuje proti IS.
Ale vyťažená a ukradnutá ropa zo Sýrie a Iraku poháňa motory našich áut...


