Ešte teda ja k tým prírodným jazerám (ktoré nemáme) a rozdielom vplyvu na krajinu oproti priehrade.
Odporcovia priehrad tvrdia, že priehrada vďaka prítokom a spadu prachu a i., naakumuluje za roky obrovské množstvá toxických kalov a bahna, atď.
To isté však aj jazero, či má , alebo nemá prítok. Do Neusiedlerského jazera za tisícročie predsa padá prach a kdečo a takisto musí mať obrovskú vrstvu nánosu na spodku.
Navyše bez možnosti vypustenia a vyčistenia (jazerá aj priehrady sa samozrejme, čistia, napr. bagrovaním, odsávaním bahna a pod:)
Toto jazero už má priemernú hĺbku niečo cez dva metre a o niekoľko storočí by bez čistenia zaniklo.
Takže, ak môže byť prírodné jazero, môže byť aj priehrada.
Či...?
S úctou
domino svetík


