Hneď pri prvých vetách ma zaujalo to, čo som si všímal v poslednej dobe často - spôsob, ako je v médiách opisovaná S. Arábia.
Napr. dnes na lište TA3 beží správa: S. Arábia protestuje, proti tomu, aby Irán zasahoval do jej vnútorných záležitostí.
Viete si predstaviť, že mienkotvorné médiá na západe uverejnia takúto správu, ak by protestovala Sýria smerom k USA, alebo Rusko voči EU?
Čo tým chcem povedať?
Že podobné správy sú PR, vytvárané úmyselne, ako platená reklama - veď je nemysliteľné, aby si takýto bezvýznamný protest Reuters (od ktorého to prevezmú korporátne médiá), všimol, ak by to nebola platené reklama a PR.
Štáty ak S. Arábia masívne sponzorujú výstavbu mešít v priestore, kde nielenže islam nie je tradíciou, ale chudobní prisťahovalci by na ich výstavbu nikdy nemali.
Je to kampaň, zahŕňajúca aj platby politikom a politickým stranám, aby sa vytvárali zákony, umožňujúce prenikanie a ukotvovanie islamu v našom priestore.


