Slovenské elity sú v ukrajinskej kríze úplne stratené
Výborný článok.
Rusko a USA sa neriadia medzinárodným právom, ale vlastnými doktrínami a geostrategickými cieľmi.
Rusko bolo chvíľu presvedčené, že USA sú spojenec a prebralo sa ako kolónia USA na konci 90 - tych rokov.
Najskôr si museli vlastenecké elity uvedomiť, že je treba prevziať moc a krok po kroku sa pokúsiť vymaniť.
Rusko nemá zďaleka vyhraté, Ruské elity totiž neťahajú spoločne za jeden povraz, tak, ako elity USA.
Ukrajina, Čečensko, 600 kancelárií NGO, US ,,poradenské" firmy typu KPMG,PWC, S&P a i.ktoré ročne z Ruského rozpočtu berú za svoje rady a audity 3 mld USD. Nasmerovanie ISIL a Al- kaida na Rusko, zákony, ústava, mena, národná banka, to všetko vytvorilo Rusku 10 tisíc US poradcov, na čele s J. Sachsom, čo priviedl Rusko do krachu, vývoz mozgov, technológií, atď.
Rusko si to začalo spätne uvedomovať a počítať straty.
Hovoria tomu ,,zadržiavanie Ruska".
Najskôr to bolo v rovine konšpiračných teórií, dnes to pokladajú za reálnu, exaktne dokázanú vojnu.