Mapa situácie na Donbasskom fronte, k 26.8.2014.
Kliknite si na zväčšenie a potom si to ešte dajte na celú obrazovku.
Mapa situácie na Donbasskom fronte, k 26.8.2014.
Kliknite si na zväčšenie a potom si to ešte dajte na celú obrazovku.
Väčšina mojich známych fajčí, ak fajčili ich rodičia.
Fajčia tiež, pretože ich k tomu pritiahlo fajčiace okolie.
Príklady prostredia, v ktorom vyrastáme, priťahujú.
Nemyslím, že homosexualita je psychická choroba.
Myslím si, že je to jednoducho výnimka, alebo ochýlka od štandartu.
A teraz, čo je štandart.
Pofilozofujme.
Z anatomického hľadiska sú multifunkčný penis a vagína evolučná biologická linka, ktorá slúži na reprodukciu.
Na penis sú napojené niektoré žľazy s vnútornou sekréciou, ktoré pomocou hormónov spúšťajú jeho páriacu (stoporenie) a oplodňovaciu (tvorba semena), funkciu.
Vagína prechádza do maternice, kde sa vytvorí vajíčko, z ktorého sa po oplodnení vyvynie jedinec.
Používanie vagíny a penisu na reprodukciu, príp. iba na rozkoš, je teda biologickým štandartom, alebo biologickou výrobnou linkou.
Použitie dvoch rovnakých zariadení z linky je možné, nevedie však k počatiu, iba k potešeniu.
Evolúcia to umožňuje, na konci takto zostavenej linky, však nevyjde človek.
Je veľmi frustrujúce, keď namiesto vlády a namiesto oficiálnych médií, zostalo šírenie aspoň trochu vyvážených názorov na blogeroch.
Sme vlastne novovodobí disidenti, a tí z nás, ktorí sú mimo ,,jednotný Európsko - Americký názor", to pociťujú zvýšenou pozornosťou zo strany adminov, trollov, ale aj obyčajných fanatikov, ktorí to celé berú ako fanúšikovia futbalu - ak faulujeme my, súper simuluje. Ak fauluje súper, je to vrah!
Že nie sme padnutí na hlavu, dokazujú aj názory P.C. Robertsa, R. Paula, W. Wimmera, S. Wagenhof a ďalších.
Smutné je, že väčšinou ide o politikov mimo aktívnu službu. Tí, čo sú vo funkciách, držia lajnu.
Bohužiaľ, USAID a OSF, napojené na finacovanie priamo cez zakázky na ministerstvách, FNM a vo verejnom sektore, majú dosť prostriedkov, aby prezentovali ,,jednotný názor", ktorý im posiela US veľvyslanectvo.
Inak, simon, ten anjel Moroni, ten ma vždy fascinoval.
Ale ak veríme Mojžišovi, že si ho vyvolil Boh, a ten potom denne pôsobil medzi ľudom Izraela, tak by sme mali veriť aj p. Smithovi, aj Mohammedovi, ktorého navštevoval archanjel Gabriel.
To, čo nechápem, je že všetky tie náboženstvá a kresťanstvo navyše, zakladal ten istý Boh.
Čo tým sledoval? Hádam tí ľudia neklamali?
Či,,,?
Naše názory nájdeš v našich článkoch.
Niektorí články nepíšu, čo ja osobne, pri ľuďoch, ktorých si rád prečítam v diskusii, považujem za škodu.
Niektorí nepíšu ani názory, sú tu kvôli tomu, aby debatu odviedli iným smerom, pourážali všetkých okolo, a z rôznych iných dôvodov.
Vitaj, ešte raz, medzi nami.
Däniken, vitaj na blogu.
Obvykle tuľudia píšu svoje názory a druhí sa v diskusii vyjadrujú.
Ty sa pýtaš, fóra na jeho názor na otázky, ku ktorým si nedal svoj názor.
To, že vo Wimbledone to tak robia od čias kráľovnej Viktórie, a má to niečo spoločné s Tvojim svetonázorom, si nám tiež neobjasnil.
Vitaj.
S úctou.
Výdaje na zbrojenie v r. 2013:
USA - 920 mld USD
Rusko - 98 mld USD
Počet vojenských základní mimo materskú krajinu:
USA - 716
Rusko - 2 Tartus, Sevastopoľ (to druhé už je na Ruskom území)
Áno, SSsík.
Dnes si si výplatu zaslúžil.
S úctou.
Súčasný konflikt už asi nebude konfliktom kompromisov vôbec.
Domobrana Donbasu sa zmenila na armádu a jej postup na Mariupol vyhnal z tohto mesta kolóny vojsk, aj civilistov.
Na ustupujúci konvoj zaútočili partizáni zo Záporožia a donútili ho opäť zmeniť smer. Navyše ozbrojené skupiny sa vynorili aj v Charkove a ďalších mestách.
Dnes Donbas už federáciu odmieta a tak buď ho Kyjev a USA prevalcujú silou, alebo Kyjev ustúpi a bude tam organizovať najskôr teroristické akcie a neskôr politickú opozíciu, pomocou ktorej sa bude snažiť zvrátiť vývoj.
Politická opozícia financovaná zo zahraničia je obľúbenou US stratégiou a Miki s Miklošom si po opustení SDKU, ktoré pre USA pracovalo, založili dve mimovládky, na účte ktorých očakávajú odmenu za Quislingovské služby pre USA, pri povalení vlády a schválení ESM.
Bohužiaľ, aj súčasná vláda má, minimálne v osobe ríšskeho protektora USA v Bosne, M. Lajčáka, dozerateľa na držanie lajny súčasnej vlády v prospech cudzej moci.
Moje srdce je týmto hlboko zasiahnuté a v mojich blogoch je to vidieť.
Bohužiaľ, ak to nevidí volená reprezentácia tejto krajiny, nebude to vidieť ani verejná televízia.
Na Majdane burcoval za násilné zvrhnutie vlády ríšsky protektor USA v Bosne, bohužiaľ, terajší MZV Slovenska a spojka US veľvyslanectva vo vláde SR . M. Lajčák.
Že premiér je nesvojprávny a je riadený cez tohto človeka, je evidentné.
Sme kolóniou a našim okupantom pomáha naša vláda.
Ak Boh existuje a Ty si ateista, po smrti Ťa neprivíta niekto urazený a naštvaný, že si v neho neveril.
Boh ateistom problémy nerobí, ale ľudia áno.
Takže otázka, či existuje Boh, je irelevantná.
Ty toho veľa nevysvetľuješ, iba odporúčaš, kto si má čo doštudovať.
Ja som na tému r. 1938 - 39 napísal niekoľko článkov , napr. http://domino50.blog.pravda.sk/2014/03/13/r-… , a študoval som archívy a zápisy z rokovaní, ale rád by som si prečítal Tvoj názor, ,,prečo muselo prísť k Mníchovskej dohode a iné.
A myslím to úprimne.
Daj na tú tému nejaké blogy, pretože názorov, podložených faktami, je na tomto serveri ,,po čertech málo".
Je Cirkev ,,Bohatým mládencom?"
Mat:19-24,22:21 Ježiš mu odpovedal: Ak chceš byť dokonalý, choď, predaj svoj majetok, rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebi. Potom príď a nasleduj ma. 22 Keď mládenec počul toto slovo, odišiel smutný, lebo mal veľký majetok.
23 Tu Ježiš povedal svojim učeníkom: Amen, hovorím vám, že bohatý ťažko vojde do nebeského kráľovstva. 24 Znova vám hovorím: Ľahšie je ťave prejsť uchom ihly ako bohatému vojsť do Božieho kráľovstva.
Prečo vlastne RKC sama neiniciuje odluku, naopak, politizuje a rozdeľuje spoločnosť?
Nebolo by skromnejšie, namiesto odvolávania sa na štatistiky, aké percento sa hlási k viere, žiť v pravde?
Nechať, aby každú farnosť financovali ľudia, ktorí sú jej členovia?
Nebolo by toto čestnejšie?
Financovanie politických strán typu KDH, ktoré sú Trójskym koňom Vatikánu, je nasledovaním Krista?
Manipulácia spoločnosti je nasledovaním Krista?
Život v klamstve, je nasledovaním...
Cirkev je tu z vôle Boha. Slúži Bohu. Plní vôľu Boha. Logika veci hovorí, že ak Cirkev stáročia hromadí majetky, je to Božia vôľa.
Vatikán je jeden z najstarších štátov. Veľmoc, ktorá má zastúpenie takmer vo všetkých krajinách sveta a vlastní, priamo alebo cez svoje zastúpenie, obrovské majetky v jednotlivých krajinách.
RKC už takmer 2000 rokov presadzuje hlavnú myšlienku, ktorú jej prikázal šíriť Ježiš Kristus: Miluj blížneho svojho, ako seba samého.
Za 2000 rokov neúnavného šírenia tejto myšlienky po celom svete, sú tu výsledky. Ľudia sa naozaj milujú a žijú v mieri. Vojny v 20. storočí, ktoré pripravili o život cez 100 miliónov ľudí, sú priamym dôkazom, aká úspešná je RKC v šírení lásky medzi ľuďmi a lásky medzi národmi. Za 25 rokov nového storočia, už vo vojnách a genocídach po celom svete, bolo zabitých asi 10 mil. ľudí.
To je výsledok snahy RKC a ostatných náboženstiev, ako Islam a Židovstvo, ktoré všetky veria v toho istého Boha a plnia jeho vôľu.
Organizované náboženstvo, napr. RKC/Vatikán, Islam, Židovstvo a i.,
nie je tu kvôli existencii/neexistencii Boha, alebo kvôli viere a p.
Organizované náboženstvo je vecou manipulácie más.
Je smutné, že v USA, alebo na Slovensku, ak politik povie, že je ateistom, resp. zastáva vedecký svetonázor, tak príde o časť voličov. Preto všetci politici kalkulujú s hlasmi veriacich a tým to celé manipulujú.
Ak si prečítate knihu Marka Twaina: Listy zo zeme, myslím si, že či už ste veriaci, alebo neveriaci, je tam spústa myšlienok, ktoré Vás inšpirujú a donútia zamyslieť.
Jeden s najkrajších výrokov/argumentov na túto tému zaznel vo filme Dědictví, keď sa Bolek Polívka pýta Arnošta Goldflama: ,,Arnošte, věříš?
A Arnošt odpovedá:,,Jsem ateista. Díky Bohu".
Firen, ideš na to lepšie, ako keď si s tou témou začínal.
O nezmyselnosti slepej viery a stádovitom chovaní sa ľudstva, viem argumentovať lepšie, ako to predviedol Sam.
Zosmiešnňovanie oponentov, nevedie k výsledkom, ale k zatvrdeniu.
Vieš čo je na celej tejto tisícročnej agende zaujímavé? V podstate všetci vodcovia, od Egypta, až po USA, sa odvolávajú na Boha. Výnimkou boli tzv. socialistické štáty, kde oficiálnou filozofiou bol vedecký materializmus.
Tak aj G.W. Bush, pred útokom na Irak vyhlásil, že sa ráno rozprával s Bohom. Výsledkom v Iraku je 600 tis. mŕtvych a veriacich nenadnú iba dve protichodné myšlienky: 1. Je to Božia vôľa. 2. Boh je nesmierne láskavý.
Fico bol komunista, tzn. pri vstupe do strany podpísal vyhlásenie: S náboženskou otázkou som vysporiadaný.
Ak by ste sa ho spýtali dnes, či je veriaci, neodpovedal by jasne, pretože, ak by odpovedal nie, zobralo by mu to hlasy. Náboženstvo nie je otázkou viery, či existencie Boha.
Je to iba spôsob manipulácie más.
Si k politikom láskavý, pravda je oveľa horšia.
V Čechách nedávno zistili, že zákon, ktorý predkladalo niektoré ministerstvo bol priamo písaný v počítači sponzora, ale Česká verejnosť si to nevšimla.
Sme otupení a nechápeme pravý význam informácií, nič nás neprekvapí, takže na nič nereagujeme.
Slota svojmu sponzorovi v minulosti nechal za 50 mil. SK v hotovosti, riadiť Slovenskú poštu, ten si ju celé volebné obdobie tuneloval, ako chcel.
Barny, daj si pozor na gramatiku:
Politici nie sú zlí. V 1. p. mn. čísla v prídavných menách je vždy i.
V mojom článku, Lado, je aj stenografický záznam rozhovorov Brežnev, Dubček a neskôr aj ostatní zatknutí.
Bol tam, samozrejme , na druhý deň aj Biľak, ktorý prišiel so Svobodom.
Určite stojí za to, sa na to pozrieť.
Odporúčame