Izrael v Gaze postupuje v troch smeroch a čelí kritike za mŕtve deti
"V tábore Džabalia žijú Palestínčania, ktorí boli vysídlení zo svojich dedín v roku 1948, a ich potomkovia."...Tak toto je skvost. 75 rokov žijú v tábore a nemajú poriadny zdroj vody, elektriny, školy, fabriky a celú infraštruktúru. 75 rokov!!! Ale...stihli si vybudovať vyše 500km sieť podzemných katakomb, veliteľské stanovištia, odpaľovacie rampy atď. Neuveriteľne lenivý národ. Mladí nebudú zo zásady robiť nič!! Vedia tak maximálne hádzať kamene a páliť izraelské a US vlajky. A starí? Keď sa niekto z nich rozhodne založiť živnosť, alebo podnikať, tak ho ostatní považujú za vagabunda a provokatéra. Vedia iba naťahovať ruky a čakať na pomoc. Ako naši Rómovia, ibaže 1000x agresívnejší.