Na dochodky su zakonom stanovenych 18% odvodov alias treti gros.
Na dochodky su zakonom stanovenych 18% odvodov alias treti gros.
Zakonom stanovene odvody vo vyske 18% nie treti gros?
Papes Frantisek je na strane chudoby. Takze troska genezy vzniku chudoby na Slovensku.
- dali sme nekontrolovatelny priestor egoizmu cloveka
- vznikli nespravodlive a nemoralne rozdiely v prijmovej oblasti(vznik milionarov)
- tvorca hodnot nedostaval adekvatny podiel na vytvorenej hodnote(mzda, plat) tak vznika chudoba.
- vypredaj verejneho vlastnictva, ktory nepotreboval cudzie trhy(banky, energetika atd.
- ekonomiku sme dali riadit politikom a ti ju priviedli ku krachu(kradeze,korupcia)
- dali sme prilezitost ovladnut ekonomiku cudzim kapitalom
- korupciu verejneho vlastnictva sme netrestali a doteraz korupcnici su v parlamente
- Viac ako 85% ludi zije na priemernom, podpriemernom zarobku a dochodkoch. Zodpovednosť je povinnosťou štátu.
Stat vsak uz nic nevlastni. Verejny majetok sa privatizoval. Kasu plni chodoba lebo nemoze utiect do rajov.
Papez vyzyva k zodpovednosti. V ekonomickej aby ti v Davose si uvedomili ako vznika chudoba. V moralnej k dodrziaviania desatora.
Vraj vedecko technicka revolucia nahradza pracujucich a plodi nezamestnanost.
A pritom sa bojime kto bude robit na dochodcov. Ved sme pocuvali co vedeckotechnicka revolucia dokaze, ze ludia budu robit tri dni v tyzdni a vyrobia tolko hodnot, ze to bude stacit pre cele ludstvo. Ono by to slo keby:
- sa tie vyrobene hodnoty nedelili v pomere 1:99 v prospech malej skupiny ludi sveta
- sme neboli egoisti voci sebe a prirode
- sme iba cloveka povazovali za tvorcu hodnot.
Dnesny system okrada tvorcu hodnot o podiel na vytvorenej hodnote. Takto vznika chudoba. Je dokazane, ze dve tretiny tohoto podielu tvorcov hodnot na Slovensku(cca 8 miliard eur rocne) odchadza do zahranicia vlastnikom cudzieho kapitalu. Mat tie miliardy doma mame svajciarske dochodky.
Ekonomika sveta povazuje cloveka tvorcu hodot za vec, za objekt koristenia.
Ti fiskali v Davose su na strane bohatych, t.j. zastupuju mizive percento ludi sveta. Liberalne pekne reci o slobode, spravodlivosti a moralke su len oblbovanie.
Vraj vedecko technicka revolucia nahradza pracujucich a plodi nezamestnanost.
A pritom sa bojime kto bude robit na dochodcov. Ved sme pocuvali co vedeckotechnicka revolucia dokaze, ze ludia budu robit tri dni v tyzdni a vyrobia tolko hodnot, ze to bude stacit pre cele ludstvo. Ono by to slo keby:
- sa tie vyrobene hodnoty nedelili v pomere 1:99 v prospech malej skupiny ludi sveta
- sme neboli egoisti voci sebe a prirode
- sme iba cloveka povazovali za tvorcu hodnot.
Dnesny system okrada tvorcu hodnot o podiel na vytvorenej hodnote. Je dokazane, ze dve tretiny tohoto podielu tvorcov hodnot na Slovensku(cca 8 miliard eur rocne) odchadza do zahranicia vlastnikom cudzieho kapitalu. Mat tie miliardy doma mame svajciarske dochodky.
Najspravodlivejsi dochodkovy system je system troch grosoch, To ale by sme sa museli vzdat egoizmu, ze aj tých 18%(asi treti gros), kratit o miliardy v sprave cudzieho kapitalu.
Ekonomika sveta povazuje cloveka tvorcu hodot za vec, za objekt koristenia.
Najlepsi dochodkovy system je ten o troch grosoch.
Vieme kto su ti co oblbovali Slovensko DDS-kami, sukromnymi zdravotnym poistovnami(s moznostou vytvarania zisku z odvodov na zdravie alias charity). Krmime cudzi kapital a kapital nema zaujem na cloveku na Slovensku ale aky zisk bude z investovaneho kapitalu. Bolo nam to treba?
Starame sa o ekonomiku Ruska a preco? Co nas ma trapit je ekonomika Slovenska. Na rozdiel od Ruska nemame vlastny verejny kapital. Nasa ekonomika je ekonomikou cudzieho kapitalu a jednostranej orientacii na auta a televizory. Nemali by sme sa starat ako o to co ked tie auta a televizory nepojdu na odbyt alebo cudzi kapital najde ine krajiny(Ukrajina), kde je lacnejsia pracovna sila.
Teraz sa len tesme, ze je lacny benzin a nafta a z toho profitu prerobit ekonomiku Slovenska. Najma polnohospodarstvo, energetiku, banky, poistovne do vlastnych ruk. Dnes sme na tom tak ako keby sme si dali vlastnu penazenku cudzim ludom.
Rovnako ako Ukrajinci ruskej narodnosti. Ktori sa dobrovolne nechcu postrielat(pozri vyrok Tymosenkovej).
Ti Ukrajinci ruskej narodnosti neutekali po bombardovani, stielani z tankov, na obyvane oblasti do Kyjeva ale do Ruska. Ak by to boli osloboditelia tak by ich vitali.
Je mi luto, ze sa biju Ukrajinci s Ukrajincami. Ved staci len tak malo t.j. nevnucovat fasizmus tym co ho neakceptuju.
Anexiu môžeme definovať ako pričlenenie územia niektorého štátu k inému štátu ..... Ide o pretrvávajúci spor medzi Srbmi a Albáncami o územie Kosova. Pod natlakom USA a NATO.
Bezprecedentný prípad územnej anexie Kosova zo sféry suverénneho štátu – Srbska, ktorý po druhej svetovej vojne nemá analógiu.
RejpalDpVseho, mas pravdu v definicii anexie. V kazdom pripade Rusko Ukrajinu nebombardovalo pre "anexiu" Krymu. Krym nikdy nebol de jure ukrajinsky. Dokonca ani hranice Ukrajiny neboli doteraz schvalenie OSN.
Skus sa opytat Ukrajincov ruskej narodnosti. To su ti co sa dobrovolne nechcu dat postrielat. Slovinci, Chorvati a ine narodnosti boli sucastou Juhoslavie. Rovnako ako Ukrajinci ruskej narodnosti boli(a de jure su) sucastou Ukrajiny.
Otazne je najma Kosovo, ktore vzniklo anexiou uzemia Srbska. Merkelova vycita anexiu Krymu a zabuda(zamerne) na anexiu Kosova.
To zabudanie je aj v pripade Libye, Iraku, Syrie, Afganistanu. A v tom,ze kedysi podporovali islamskych teroristov, ktori bolo najskor povstalci, potom rebeli, odporcovia diktatur a dnes ma Europa, USA s nimi problem. Upozornujem, ze to iste sa stane s bandami Praveho sektora a nacionalistov na Ukrajine.
Merkelova sa musi niecoho obavat, lebo si neviem predstavit, ze tak silna ekonomicka krajina si da diktovat od USA. USA a jej predvoj Britania cielene poskodzuju EU a Rusko. Ukrajina je len zamienka ako bolo treba rozbit ekonomicku spolupracu EU a Ruska, ktora ohrozovala ekonomiku USA a dolar, cez ktory si USA liecia svoje neduhy.
Dobry napad. Otazne je kto by bol hegemonom.
Velmoci. USA, Cina, Rusko.
USA - silna ekonomika, s dolarom ako svetovym platidlom a zadlzena po usi, najma v Cine. Ma obrovsky vojensky potencial po celom svete.
Cina - komunisticka krajina na papieri, nepredala si verejny kapital, je veritelom USA, docasny spojenec s Ruskom, s miliardou obyvatelov a nedosiahnutelnym rastom HDP.
Rusko - nastupnicka krajina velkeho ZSSR, ma obrovske nerastne bohatstvo, ekonomicka zavisla na predaji nerastneho bohatstva, ma ambicie zastavit vplyv USA na dianie vo svete, docasny spojenec s Cinou.
Skusme si z tohoto urobit nastup velmoci. Ved ony tie velmoci su prakticky na jednej zemeguli a na seba navzajom zavisle. Mne to niekedy pripomina ako napinanie svalov, ako platne zemskej kory. Je len paradoxom, ze kde sa tie platne dotykaju vznikaju zemetrasenia vo forme vojen. Vid blizky vychod, Ukrajina.
Zaslepenoct po moci a sfery vplyvu trpia mnohe krajiny a umieraju miliony nevinnych ludi po celom svete.
Tatko. Ono to nejde len tak a hned. Vsetky tie dobrodenia pre dochodcov idu zo statneho rozpoctu A ten ropocet plni chudoba alias 85% ludi Slovenska s priemernym, podpriemernym zarobkov a dochodcovia. Bohati utekaju do danovych rajov a nase fabriky zisky posielaju do cudziny a neostichaju sa ziadat zo statneho rozpoctu dotacie a odpustnie dani, co ta skupina 85%-tna si dovolit nemoze. Navyse z toho rozpoctu nas pan prezident(milionar) slubil miliardu na NATO. Poviem pravdu, tatko, aj sa divim, ze to ta chudoba utiahne. Takze chudoba si nemoze pomoct chudobe alias dochodcom. Ten Brblavy je pravdepodobne z inych vajec.
Vykorisťovanie, špekulácie a podvody boli trestným činom. Štát, majúc vlastný majetok, mohol financovať všetko: bol investorom, staviteľom, ochrancom, sponzorom, charitou (vtedy neznáme slová), všetkým. Požičiaval občanom bez toho, aby hrozil exekútormi(Kiska).
Prečo sme odovzdali naše banky a poisťovne z rúk štátu do zahraničia? Dali by ste svoju peňaženku niekomu cudziemu, aby vám v nej gazdoval? To neurobí ani nevzdelaný človek. Poďakovať treba všetkým ponovembrovým politikom, poslancom a ministrom, ktorí nám tento zázrak tak nezištne zabezpečili.
Nepochopitelne: nepochopiteľná vec - všetci ľudia mali prácu. Ústava garantovala právo na prácu. Príživníctvo bolo trestané. Práca bola právom, i povinnosťou.
Pracovali aj poslanci. Za výkon funkcie mali symbolicky príplatok. Aj Boh, keď stvoril svet, pracoval. Na siedmy deň dal zatvoriť super a hypermarkety, a odpočíval.
Školy produkovali len také profesie, aké si vyžadovala spoločenská deľba práce. Plánovalo sa. Každý absolvent školy dostal umiestnenie, s platom, a niekedy aj s bytom. Zadarmo. Družstevný trojizbový byt sa dal splatiť za päť či sedem rokov. Z mladomanželských pôžičiek sa dala zariadiť domácnosť.. S demografickým vývojom sme nemali problémy. Rómsky problém nebol, naši Cigáni pracovali. Taka bola totalita.
Vysvetlenie je v princípe jednoduché: štát mal vlastný majetok, vlastné zdroje. Nepotreboval tzv. zahraničných investorov, ani iných špekulantov typu Medzinárodný menový fond či Svetová banka..
Od vyhlásenia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky je slovenská suverenita už iba historickým pojmom, v praxi je národ ovládaný a zbavený nástrojov vlastnej vôle. Po privatizácii strategických podnikov a energetických rozvodných sietí, okliešťovania národných právomocí a kompetencií "európskou diktatúrou" môžu Slováci o zvrchovanosti vo vlastnej krajine iba snívať.
V zahraničnej orientácii prevláda naivita a servisné služby pre cudzie štátne záujmy. Slováci 110 miliardami slovenských korún oddlžili banky, ale svoju vlastnú slovenskú banku nemajú. Potravinová sebestačnosť je najnižšia v celej únii na úrovni iba 43 percent. Politike vládnu finančné skupiny, ekonomike zahraničné nadnárodné monopoly.
V elektronických médiách kraľujú cudzie brakové a ducha gniaviace akvizície, majitelia rádií odmietajú minimálne kvórum pre slovenskú hranú produkciu, štátny jazyk stratil v praxi zákonom garantovanú prednosť.
Dopracovali sme sa k tomu co sa nikomu ani nesnivalo v case neznej.
Dokaze pravica chranit 85% obyvatelov Slovenska s priemernym a podpriemernym platom a dochodcov?
Pravica v ekonomickej rovine je pojmovy a ideologicky konstrukt na presadenie individualnej vole prostrednictvom vlastnictva. V praxi ovladnutie nemajetnych majetnymi. Sucasny kapitalisticky system ignoruje kapitalistu tvorcu hodnot. Dve tretiny z podielu(mzda) tvorcu hodnot( 8 miliard eur) ide do cudziny. Ekonomiku ovlada cudzi kapital. Zlikvidovali sme statny kapital, ktory nepotreboval cudzie trhy, moho zdierat(vykoristovat) ludi rovnako ako sprivatizovany, avsak bez politickych "spravcov a dozorovatelov" ale s tvrdym managementom. Dosledok 4 miliary eur idu do cudziny. To potom chyba v statnom rozpocte, ktory v naprostej vacsine plni chudoba. Dosledok- hypoteky, exekucie, niet lacnejsich najomnych bytov, niet jasli, skolok, mladi ludia sa boja mat deti. Ale miliarda na NATO musime mat.
Pozname tych exelentnych ekonomov. Paradoxne nie su v base ale sa korzuju v parlamente. Preco?
Tie ukrajinske bandy su rovnaky produkt USA ako islamisti v Syrii, Iraku, Libyi a inde. Su neovladatelne a vytvaraju rovnaky chaos na Ukrajine ako islamisti v uvedenych krajinach. Bohuzial su pre USA a NATO akceptovane. Pani Merkelova, ako sa citi vas byvaly minister zahranicia, ktory v mene vasej vlady garantoval dohodu z 20.2.2014
Tie ukrajinske bandy Praveho sektora a oligarchov povazuju minske dohody za vlastizradu. Aj preto stale porusuju dohody. Zapadna tlac vzdy pise, ze dohody porusili Ukrajinci ruskej narodnosti, ktori sa nechceli dobrovolne dat postrielat. Tymosenkova aj za vasej pritomnosti, pani Merkelova, vyhlasila, ze ich treba postrielat.
Ja viem, USA, ale ked budeme stale na strane tohoto zla, moze sa stat, ze budeme znova strojcom svetovej vojny. Fasizmus exeloval v Nemecku a jeho tolerovanie na Ukrajine je neospravidlnitelne.
Ako islamisti,tak ukrajinske bandy budu raz problemom pre Europu. Zabudame na benderovske, alias fasisticke pochody v tomto roku v Kyjeve.
Odporúčame