Z bridlicovej revolúcie sa stáva bublina.
Malí ťažiari v USA sa kvôli bridliciam zadlžili. Nízke ceny ropy okolo 60 dolarov za barel ich môžu priviesť do krachu.
Pred šiestimi rokmi ju vyvolali zlé úvery, ktoré dosahovali hodnoty miliárd dolárov. Podobný scenár by sa mohol naplniť aj teraz a príčinou by boli klesajúce ceny ropy. Ide stovky miliard dolarov, ktore bude treba dotovat z deficitneho rozpoctu USA.
Ťažiari sa začali zadlžovať. Spojené štáty svojou podporou ťažby možno vytvorili monštrum a postavili dlhmi zaťažené domáce firmy proti ropným veľmociam, ktoré sú schopné ťažby za oveľa nižších nákladov. Mohlo by to mať pre americké firmy a trh s rizikovými dlhopismi katastrofické následky. Lacna ropa nenici len Rusko ale aj firmy v USA a vsetkych producentov ropy. USA chcu polozit Venezuelu, Iran, Rusko aj za cenu krachu vlastnych firiem. Prepojenie svetoveho obchodu na dolar bude dosledkom, ze to zaplati cely svet. Pozor krizy prichadzaju zo zapadu, z USA s obrovskym dlhom.!

