"Po prevrate v roku 1989 sa stal liberalizmus paradigmou moci. Ten respektuje cele politicke spektrum bez vynimiek. V ekonomickej rovine je to pojmovy a ideologicky konstrukt na presadenie individualnej vole prostrednictvom vlastnictva. V praxi ovladnutie nemajetnych majetnymi. Podla potreby aj s vacsou ci mensou moznostou obmedzovania obcianskych prav. Liberalizmus vedie automaticky k diktature. Sucasna demokracia - zastavnik liberalizmu - zakonite vyvorila politicku klimu bezpravia, korupcie, prehnitosti a najma beznadeje. V malom state typu Slovensko je to extremne viditelne. Mali a chudobni si liberalizmus dovolit nemozu. Na Slovensku zije cez 85% ludi zijucich z platu a dochodcovia. To su ti tvorcovia hodnot, ktori nedostavaju adekvatny podiel na vytvorenej hodnote, ich podiel(plat) je na hranici nevolnika, otroka. Slovensko opusta 8 miliard eur, patriace tvorcom hodnot.
Pan Polak je clovek, ktory vela zazil. Ma pravo hodnotit rezim pred a po. Chce to novu neznu - celosvetovu!


