Po druhej svetovej vojne sa utvorili dva vojenske bloky Varsavska zmluva a NATO. Vo Varsavskej zmluve bol hegemonom ZSSR a v NATO USA. Rozpadom ZSSR sa rapidne zmenili sfery vplyvu Ruska a zaroven bola zrusena Varsavska zmluva. Ostava otazkou preco sa nezrusilo NATO? Ved Rusko by si zasluzilo Nobelovu cenu mieru. Vieme si predstavit, ze by USA stratili nieco zo sfery vplyvu dohodnute po vojne? USA svojou imperialnou politikou sa neustale rozpinaju a na to potrebuju NATO. Rusko aj nam dovolilo opustit jeho sferu vplyvu a ako sme sa mu odvdacili - vstupili sme do NATO. Slovensko uz drzia pod krkom. Nasa sloboda sa rovna tym co rozhoduju v ukrajinskom parlamente, ked na poslancom stoji benderovec s flintou. Skusme si predstavit co povedal pan Bidet panu Ficovi. Tam konci sloboda, demokracia. Sme v peknej sr...... Ono ani nejde tak o Ukrajinu ale velmocensku politiku.
Rusko aj USA su imperialne velmoci a nas si skusaju silu svalov.

