"Neoliberáli v postkomunistických štátoch neprestajne argumentovali, že štát je najhorší hospodár, a tak napríklad na Slovensku sa sprivatizovali nielen všetky banky, ale aj "zlaté nosnice“ medzi štátnymi firmami. Navyše niektoré z týchto prosperujúcich firiem sprivatizovali štátom kontrolované spoločnosti západných krajín. Tam je predsa bežným javom, že popri súkromných existujú aj silné štátne podniky, pravda, so štandardným tvrdým manažérskym režimom. A čo sa týka argumentácie neoliberálov, treba si položiť otázku: Ako je možné, že existujú na svete štáty, kde je takmer nulová korupcia, existuje veľké prerozdeľovanie a tie štáty sú na čele konkurencieschopnosti? Nie štát je zlý hospodár, ale tí, čo konkrétne realizujú funkcie štátu, čiže politici. " Citujem pana Sikulu akademika SAV. Aby sa lahsie sprivatizovalo bolo treba urobit bordel. Postarali sa o to exelentni "politicki spravcovia a dozorovatelia". Sulík o kúpe SPP: Tunel, svinstvo- nie pan Sulik neoliberal?

