Daj si trocha namahy. Google ti ich vyhlada. Pokial sa dobre pamatam, tak som ti ich uz raz vyhladal. Paradoxne su to staty velmi blizko hranic so Slovenskom, kde statny kapital tychto krajin privatizoval statny kapital Slovenska.
Daj si trocha namahy. Google ti ich vyhlada. Pokial sa dobre pamatam, tak som ti ich uz raz vyhladal. Paradoxne su to staty velmi blizko hranic so Slovenskom, kde statny kapital tychto krajin privatizoval statny kapital Slovenska.
Gasparovic bol zvoleny za prezidenta demokraticky. Ak sa Gasparovic niekomu nepaci navine je demokracia. Ta demokracia, za ktoru sme strgali klucmi po namestiach. Stalo sa a teraz sa cudujeme co to za cudo ta demokracia je. Alebo chceme, aby nam prezidenta zvolili komunisti. Uz raz sa to po neznej stalo. O takomto prezidentovi je nakrasnejsia piesen J.Nohavicu- Pane prezidente.....
" Po prevrate v roku 1989 sa stal liberalizmus paradigmou moci. Ten respektuje cele politicke spektrum bez vynimiek. V ekonomickej rovine je to pojmovy a ideologicky konstrukt na presadenie individualnej vole prostrednictvom vlastnictva. V praxi ovladnutie nemajetnych majetnymi. Podla potreby aj s vacsou ci mensou moznostou obmedzovania obcianskych prav. Liberalizmus vedie automaticky k diktature. Sucasna demokracia - zastavnik liberalizmu - zakonite vyvorila politicku klimu bezpravia, korupcie, prehnitosti a najma beznadeje." P.Pogady. V malom state typu Slovensko je to extremne viditelne. Mali a chudobni si liberalizmus dovolit nemozu. To je dovolene iba prizivnickej skupine ludi. Sebectvo vladne svetu vo forme svetoveho kapitalu, ktory plundruje prirodu a trh prace.Nasi exkluzivni ekonomovia tvrdia, ze stat nevie hospodarit(Miklos, Dzurinda)nie stat ale politici. Zasluha by mala byt dozivotie v base. Su staty kde ekonomika rastie v symbioze statneho a sukromneho vlastnictva.
Romovia zlepsuju percenta madarskej mensiny.
unitárny – štát má len jedinú zdravotnú poisťovňu, ktorá je nezisková, teda všetky zdroje okrem nákladov na prevádzku sú použité na zdravotnú starostlivosť (Bulharsko, Cyprus, Dánsko, Estónsko, Španielsko, Írsko, Luxembursko, Lotyšsko, Malta, Portugalsko, Slovinsko, Švédsko, Maďarsko, Veľká Británia, Taliansko
pluralitné neziskové – poisťovní je síce viac, ale nesmú tvoriť zisk
pluralitu určuje teritoriálne rozdelenie (Fínsko, Litva, Poľsko, Rumunsko)
alebo je poistný kmeň rozdelený podľa profesií poistencov (Rakúsko, Francúzsko, Grécko)
alebo si pacient môže poisťovňu zvoliť ľubovoľne (Belgicko, Česká republika, Nemecko)
pluralitný umožňujúci zisk – majú ho len tri európske krajiny (Holandsko, Švajčiarsko, Slovensko)
Iba Holansko a Svajciarsko! Chudobne Slovensko sa chce s nimi rovnat. Treba to vyvlastnit a naklady s vyvlastnenim by mali zaplatit ti co to chudobne Slovensko plundruju. Za judasky gros predali Slovensko cudziemu kapitalu. Z odvodov na zdravie plnime mu vrecka.
My zamestnavame farmarov EU
Polnohospodarstvo produkovalo cca 80% potravin, vyskolene kadre(Predseda PD Marián Šmacho je dokaz), vyskumne ustavy, malo a ma vlastnikov pody atd. Nic nebranilo nasmu polnohospodarstvu pokracovat v produkcii kvalitnych potravin a konkurovat, keby neboli dotacie.Mohlo zamestnavat desatisice ludi priamo v mieste bydliska. Slovenske polnohospodarstvo pilo krv EU, ktora dotaciami statu svojim farmarom (na urovni az 90%) cenami zlikvidovala nase aby ziskala trh a udrzali zamestnanost na farmach..Dnes dorabame doma cca 40% potravin a dovazame smejd, ktory je lacnejsi napriek doprave kamionmi. Je dokazane, ze doma vyrobene potraviny su zdravsie a setri zivotne prostredie od kamionov. Ide o cielenu deformaciu trhu EU a zachrana farmarov. Bohaty je ten co nieco vlastni. Nasi politici dokazali splundrovat Slovensko vratane polnohospodarstva. Kto im to dovolil a preco? Na baze svojho vlastnictva mohli sme zamestnavat tisice ludi a najma v polnohospodarstve.
To zrusene spolocne vlastnictvo vyrobnych prostriedkov funguje na trhovom hospodarstve so sukromnym vlastnictvom. Nerozumiem kto je vlastnikom toho zruseneho spolocneho vlastnictva vurobnych prostriedkov. Tiez nerozumiem:"Trhový mechanizmus je založený na slobodnej podnikateľskej činnosti, voľnej súťaži a cenotvorbe a na prevládajúcom vlastníctve, pričom štát zasahuje a usmerňuje chod ekonomiky." ake prevladajuce vlastnictvo si mal na mysli? "Štát zostáva významným vlastníkom predovšetkým strategických podnikov, ako i neziskových organizácií." Mozem toto brat akoze tie vyrobne prostriedky vlastni stat, a ze k riadeniu statu si ponechal stat strateficke podniky? Ak ano tak mas plny suhlas vratane mixesu ekonomiky a ze je to najbeznejsi typ ekonomiky.
Z hladiska moralky, vysieho principu, ma predajca odviest statu co statu patri. Ak predajca si vypyta za svoj tovar cenu, v ktorej je aj DPH a tuto neodvedie je to kradez. Ak predajca preda kupujucemu tovar, sluzbu bez DPH zlodej je predajca aj kupujuci avsak musia dohodnut predom. Kupujuci ma potom problem s reklamaciou.
Nemyslim si, ze sme narod zlodejov skor sme lahostajni k zlodejom. Vyplyva to aj z toho, ze nas pravny system je skor na strane zlodejov a obycajny clovek ma strach domahat sa moralky a spravodlivosti.
"V diskusiách o prípadnom zvyšovaní daní dlhodobo odporúčame uprednostniť zvyšovanie DPH a ostatných nepriamych daní pred zvyšovaním daní z ekonomickej aktivity."
Na Slovensku zije viac ako 85% ludi s priemernym, podpriemernym zarobkom a dochodcovia. To sa sef podnikatelov nehanbi. DPH dnes berie dochodcovi 20% z dochodku. Zarobkovi ludia, tvorcovia hodnot, su okradani viac ako dve trediny podielu na vytvorenej hodnote.
Kde konci a zacina moralka, spravodlivost systemu, ktory v zdierani chudoby nema obdobu. Ide najma o podnikatelov s cudzim kapitalom. Tam unikaju miliardy eur chybajuce v statnom rozpocte. Pokladnicne blocky nas nespasia. Treba podporovat slovenske podnikatelske prostredie a chranit ho pred cudzim kapitalom. Najmarkantnejsie sa to prejavilo v polnohospodarstve, v maloobchode. Dotacie farmarom, velkoobchodne retazce v rukach cudzieho paitalu. Vyrabat by sme mali to co spotrebujeme doma(z aut a televizorov sa DPH nevybera), energie, banky, poistovne mohli byt nase.
Systémy zdravotného poistenia v Európe
unitárny – štát má len jedinú zdravotnú poisťovňu, ktorá je nezisková, teda všetky zdroje okrem nákladov na prevádzku sú použité na zdravotnú starostlivosť (Bulharsko, Cyprus, Dánsko, Estónsko, Španielsko, Írsko, Luxembursko, Lotyšsko, Malta, Portugalsko, Slovinsko, Švédsko, Maďarsko, Veľká Británia, Taliansko
pluralitné neziskové – poisťovní je síce viac, ale nesmú tvoriť zisk
pluralitu určuje teritoriálne rozdelenie (Fínsko, Litva, Poľsko, Rumunsko)
alebo je poistný kmeň rozdelený podľa profesií poistencov (Rakúsko, Francúzsko, Grécko)
alebo si pacient môže poisťovňu zvoliť ľubovoľne (Belgicko, Česká republika, Nemecko)
pluralitný umožňujúci zisk – majú ho len tri európske krajiny (Holandsko, Švajčiarsko, Slovensko)
Iba Holansko a Svajciarsko! Zisk je to co by mal dostat poistenec - alias prinos pre neho. Naklady s vyvlastnenim by mali zaplatit ti co boli chytrejsi ako naprosta vacsina statov EU
Je Cina kapitalisticka alebo socialisticka? Vzhladom k tomu, ze Cinu vedu komunisti mala by byt socialisticka. Teoria kapitalizmu nema rada ak ekonomiku riadia komunisti. Napriek k tomu sa cely kapitalisticky svet chce priatelit s Cinou.
Statny kapital prevazuje napriek exelnym slovenskym ekonomom, ze stat nevie hospodarit a dosahu nevidany rast cinskej ekonomiky. Vieme si predstavit, ze by cinsky premier, resp. prezident, ako nas Fico, zufalo utekali do USA(UA-steel) a klanat sa svetovemu kapitalu. Na Slovensku vladne cudzi kapital a dava to najavo aj nasej "akoze" vlade. Je Cina socialisticka alebo kapitalisticka? Stat, ktory nic nevlastny je chudobny a odkazany na bohatych vlastnikov. Cina pravdepodobne zvolila cestu symbiozy statneho kapitalu a sukromneho kapitalu s prevahou vlastneho statneho kapitalu. Praktiky komunizmu, ktore autor clanku popisuje su neospravidltelne. Navrhujem autorovi aby sa pokusil, s rovnakym zaujmom, popisat praktiky sucasneho kapitalizmu na Slovensku.
A nie len plynu. Pozri aj clanok Banky by mohli zlacniet sluzby ale nechcu. Stat a jeho predstavitelia sa mozu akurat klanat cudziemu kapitalu a prosikat aby neodisiel. Stat tym padom ovlada pr....
Obchodnici sa tesia. Otazne je ci tie percenta rastu nekoresponduje s cenami, ktore tiez rastu. Ked pozeram prospekty vekopredajcov o kolko percent davaju zlavu zistujem, ze cena po tej zlave je taka ako pred par tyzdnami.
Mozno ten rast potesi ministra financii v prijmovej casti DPH.
Zabitie zajatcov je vojnový zločin
"Úmyselné zabitie zajatých bojovníkov je vojnový zločin. Všetci, ktorí sú zodpovední za tieto zločiny - tí, čo ich nariadili aj vykonali.
Líbya sa zmieta v občianskej vojne, pričom Kaddáfí kontroluje hlavné mesto Tripolis a povstalci, ktorí sa snažia ukončiť jeho 41-ročnú vládu, riadia východolíbyjské mesto Benghází. Nálety NATO zamerané na ochranu civilistov nedokázali ukončiť patovú situáciu.
Zdroj: Reuters
Amnesty: Líbya obmedzovala slobodu prejavu a potláčala opozíciu
TRIPOLIS. Líbyjské úrady v minulom roku obmedzovali slobodu prejavu a zhromažďovania a potláčali prakticky akékoľvek opozičné hlasy. Dôvodiac bezpečnostnými dôvodmiu. Konštate to vo svojej výročnej správe za rok 2010 organizácia Amnesty International
Frattini: Al-Káida využíva chaos v Líbyi na získavanie zbraní.
Pre Syriu to neplati?
Par clankov z cias ked USA posielali Kaddafimu tomahawky a NATO podporovala libyjskych "civilistov".
Par clankov z cias vojny v Libyi.
Frattini: Al-Káida využíva chaos v Líbyi na získavanie zbraní
Zabitie zajatcov je vojnový zločin - teraz v Syrii nie?
"Úmyselné zabitie zajatých bojovníkov je vojnový zločin. Všetci, ktorí sú zodpovední za tieto zločiny - tí, čo ich nariadili aj vykonali - si môžu byť istí, že sa za ne budú zodpovedať," dodal Smart.
. Nálety NATO zamerané na ochranu civilistov nedokázali ukončiť patovú situáciu.
Zdroj: Reuters
Amnesty: Líbya obmedzovala slobodu prejavu a potláčala opozíciu
TRIPOLIS. Líbyjské úrady v minulom roku obmedzovali slobodu prejavu a zhromažďovania a potláčali prakticky akékoľvek opozičné hlasy. Dôvodiac bezpečnostnými dôvodmi zatýkali stovky osôb, vrátane takých, ktoré súd oslobodil alebo ktoré si už odpykali tresty odňatia slobody. Konštatuje to vo svojej výročnej správe za rok 2010 organizácia Amnesty International (AI). Súčasne však poznamenáva, že dochádzalo aj k prepúšťaniu väzňov.
P,S, Kde je teraz Amnesty?
Na Slovensku je 85% obyvatelov s priemernym, podpriemernym zarobkom a dochodcovia. Vies si predstavit z coho budu tito ludia platit najom v miestach kde praca je? Najma ak ide o mladych ludi s detmi. My stale slubujeme, ze sa budu stavat byty pre tuto skupinu ludi avsak skutek utek. Riesit by to mal stat lebo sukromne postavene byty nie su stavane pre lacny najom. Neostava len sa dozivotne zadlzit. modlit sa aby clovek neprisiel o pracu. Tych milion exekucii rocne na Slovensku o niecom hovori.
Ale ony nechcu. Nuz to je nadhera, len si spomenme, ze kedysi vlastnil banky, poistovne a ine stat. Preco by teraz cudzie banky a poistovne mali hladiet na dobro slovenskych obcanov? Hypoteky su nastrojom, bicom, damaklovym mecom nad obcanmi Slovenska, hnacim motorom otroctva. Ide najma o mlade rodiny. Dnesna filozofia bitia cloveka hlasa, ze clovek sa ma postarat sam o seba. Potiera sa funkcia statu v socialnej oblasti. Fukcie statu su cim dalej viac a viac zamerane na ochranu sukromneho vlastnictva. Ak stat nevie hospodarit, tak preco policia, armada, sudy a ine represivne funkcie nedame do sukromnych ruk. Mozno by stat usetril.
Alfa a omega sucasneho systemu je, ze tvorcovia hodnot nedostavaju adekvatny podiel na vytvorenych hodnotach. Cim sa vytvara masa ludi bez moznosti ziskania kapitalu na slusne zitie aj bez koristenia bank. Ide o nemoralne, nespravodlive, egoisticke spravanie mocnych tohoto sveta.
Skusme zistit kto su ti mocni a preco tak musi byt?
Co nas stoja tie neustale namietky. Moze sa stat, ze nam utecu miliardy co boli urcene na zveladenie infrastruktury Slovenska.
Ludia su egoisti. Len to denne presuvanie milionov ludi lietadlami zamoruje ovdzusie tonami spaleneho paliva. Ludia egoisticky vyrabaju a spotrebuvavaju to co robi z nasej zemegule smetisko. Pritom sa zabuda, ze zem je z pohladu vesmirnych vzdialenosti mala gulocka a ze ak si ju znicime nemame kde ujst.
Nebol som za rozdelenie Ceskoslovenska. Dnes som rad, ze pokojne rozdelenie dava vacsiu moznost spoluprace na baze samostanosti oboch republik. Napriek tomu, ze mam vyhrady voci panom Klausovi a Meciarovi tak to ocenenie im patri.
Mozno sme uz zabudli na dohadovacky, najma kto na koho doplaca, at si jdou, vsak pridete s prosikom atd.
Riadenie Ceskoslovenska z Prahy by bolo jadrom neustaleho zvaru. A tiez niektore centralne ekonomicke tahy(kuponova privatizacia) boli najvacsou kradezou spolocneho vlastnictva na svete.
Dnes su Cesi aj Slovaci v podruci cudzieho kapitalu a nim zdierani rovnako.
Odporúčame