Polnohospodarstvo produkovalo cca 80% potravin, vyskolene kadre, vyskumne ustavy, malo a ma vlastnikov pody atd. Nic nebranilo nasmu polnohospodarstvu pokracovat v produkcii kvalitnych potravin a konkurovat, so štandardným tvrdým manažérskym režimom keby neboli dotacie.Mohlo zamestnavat desatisice ludi priamo v mieste bydliska. Slovenske polnohospodarstvo pilo krv EU a dotaciami statu svojim farmarom (na urovni az 90%) Slovensko na to nemalo lebo si zaroven zlikvidovalo zlate nosnice do statneho rozpoctu. Cenami zlikvidovali nase polnohospodarstvo aby ziskali trh a udrzali zamestnanost na farmach..Dnes dorabame doma cca 40% potravin a dovazame smejd, ktory je lacnejsi napriek doprave kamionmi, ktora nieco stoji . Je dokazane, ze doma vyrobene potraviny su zdravsie a setri zivotne prostredie od kamionov. Ide o cielenu deformaciu trhu EU a zachrana farmarov. My zamestnavame farmarov EU a doma sme stratili desatsice pracovnych prilezitosti. Komu toto vyhovuje?

