Po prevrate v roku 1989 sa stal liberalizmus paradigmou moci. Ten respektuje cele politicke spektrum bez vynimiek. V ekonomickej rovine je to pojmovy a ideologicky konstrukt na presadenie individualnej vole prostrednictvom vlastnictva. V praxi ovladnutie nemajetnych majetnymi. Podla potreby aj s vacsou ci mensou moznostou obmedzovania obcianskych prav. Liberalizmus vedie automaticky k diktature. Sucasna demokracia - zastavnik liberalizmu - zakonite vyvorila politicku klimu bezpravia, korupcie, prehnitosti a najma beznadeje. V malom state typu Slovensko je to extremne viditelne. Mali a chudobni si liberalizmus dovolit nemozu. Volnost pohybu kapitalu v sucasnej podobe je zdrojom vzniku bananovych republik. Ked vytvoreny zisk opusti krajinu, ignoruje svojich tvorcov." citujem Petra Pogadyho.! Slovensko opusta cca 8 miliard eur, patriace tvorcom hodnot. Nemuseli sme vyberat dane ale podporit zamestnanost.

