Neoliberáli v postkomunistických štátoch neprestajne argumentovali, že štát je najhorší hospodár, a tak napríklad na Slovensku sa sprivatizovali nielen všetky banky, ale aj "zlaté nosnice“ medzi štátnymi firmami. Navyše niektoré z týchto prosperujúcich firiem sprivatizovali štátom kontrolované spoločnosti západných krajín. Tam je predsa bežným javom, že popri súkromných existujú aj silné štátne podniky, pravda, so štandardným tvrdým manažérskym režimom. Ako je možné, že existujú na svete štáty, kde je nulová korupcia, existuje veľké prerozdeľovanie a tie štáty sú na čele konkurencieschopnosti? Nie štát je zlý hospodár, ale tí, čo konkrétne realizujú funkcie štátu,cize politici " Citujem p.Sikulu akademika SAV. Pan Stefanec, aj toto je precedens, zly napad. . Mohli smerovnako zdierat ale profit by ostal doma, z ktoreho sme mohli financovat rozvoj bez cudzieho kapitalu. Cudzi kapital ano ale bez koristenia. Kolko % Slovakov ma vklady vyssie ako 100000 eru?

