Ide o dotacie farmarom. Priklad. Vyrobca A ma naklady 100 jednotiek, od statu dostane 20 jednotiek dotacii, ide na trh a chce predavat aspon za 100 jednotiek. Vyrobca B ma naklady 100 jednotiek, od statu dostane dotaciu 90 jednotiek, ide na trih a predava za 70 jednotiek aj napriek doprave kamionom.
Skus uhadnut kto je vyrobca A a kto vyrobca B. Skus sa vzit do rozhodovania napr. dochodcu od koho kupi tovar. Slovensko nema na to aby svojim polnohospodarskym podnikom davalo az 90% dotacii z nakladov na vyrobu potravin. Je to aj preto, ze zo Slovenska odchadza do cudziny cca 8 miliard eur. Takze paradoxne vyznievaju peniaze z EU pre SK a navyse. ako pises gucci "skoncili niekde inde".

